Regaty o Puchar Burmistrza Olecka

Regaty o Puchar Burmistrza Olecka

Dnia 17-18 sierpnia odbyły się Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Olecka. Mieliśmy przyjemność ścigać się na Jeziorze Olecko Wielkie. W klasie Omega Standard zgłosiło się 9 załóg. Nasz klub reprezentowały dwie załogi.
W sobotę bardzo słaby wiatr. Totalna loteria, jednemu wiało drugiemu nie. Większość wyścigów wiatr nie przekraczał 1 w skali Beauforta. Ciężka praca żeglarzy, kupa zjedzonych nerwów. Akwen zapewnił nam wiele atrakcji. Tego pięknego słonecznego dnia udało się przeprowadzić trzy wyścigi. Po posiłku regeneracyjnym był czas na zasłużony wypoczynek. O 20 żeglarze spotkali się na ognisku. Czas nam umilał Michał, grając na gitarze. Rozmowy oraz śpiewy przy ognisku do samego rana.
Niedzielny poranek równie piękny i słoneczny jak dzień poprzedni. Silniejsze podmuch wiatru. Nie zmienia to faktu, że trwała loteria wiatrowa na wodzie. Sędzia główny na odprawie wykrakał, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Może to specyfika tego akwenu. Udało się przeprowadzić trzy wyścigi, po których poznaliśmy kolejność miejsc.

"A-037" - Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź - 3 miejsce
"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, żeglarz z Olecka - 6 miejsce

Uroczyste wręczenie nagród i niestety zakończenie regat. Wszystko, co dobre szybko się kończy. Były to 6 Regaty Podlaskiej Ligi Żeglarskiej 2019. Do zobaczenia na kolejnych już w najbliższy weekend w Bryzglu u przyjaciół z Klubu Żeglarskiego "KAMENA"

AHOJ!


Klub Żeglarski "ŻAGIEL" Sokółka

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.