Regaty Klubu Wodnego Hańcza

Regaty Klubu Wodnego Hańcza

W dniach 13-14 lipca nad Jeziorem Wigry odbyły się Regaty Klubu Wodnego Hańcza. W klasie Omega Standard wystartowało 8 jachtów. Nasz klub reprezentowały 3 załogi.
W sobotę po rozpoczęciu i odprawie sterników czekaliśmy na wiatr. Piknik żeglarski na kei. Prognozy na ten dzień były słabe, ale na szczęście trafiliśmy na okienko wiatrowe. Udało się przeprowadzić jeden wyścig. Po czym wiatr ponownie osłabł. Na brzegu czekało na żeglarzy ognisko z ciepłym posiłkiem regeneracyjnym. Miło spędziliśmy czas przy dźwiękach gitary, z szantą na ustach. Fani bluesa mogli wybrać się na Blues Festiwalu w Suwałkach.
W niedzielę start był przewidziany na godzinę 10. Cztery wyścigi przy wietrze 3-2 w skali Beauforta. Zacięta rywalizacja i walka o jak najlepsze pozycje. Wyniki z dwóch dni przedstawiają się następujaco:
A-037 Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź - 2 miejsce.
"Biała Perła" Przemysław Brzeziński, Magdalena, Przemysław Lewosz - 5 miejsce.
Jacht z czarteru Piotr Kułak, Jarosław Kułak, Tomasz Kułak - 6 miejsce.

Zakończenie oraz wręczenie nagród odbyło się bardzo sprawnie. Każdy żeglarz wylosowal sobie nagrodę. Cieszymy się bardzo, że w tym roku organizatorzy regat z Klubu Wodnego Hańcza przygotowali nam dwa dni ścigania się na wodzie.

Gratulujemy uczestnikom!
Kolejne zawody już w drugim weekendzie sierpnia. Tym razem lecimy silną ekipą do Ełku.

PS. Zdecydowanie prowadzimy w klubowej klasyfikacji w lidze!

AHOJ!

Pozdrowienia.
Klub Żeglarski "ŻAGIEL" Sokółka

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.