Realizacja Projektu pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

Realizacja Projektu pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

    Zadaniem projektu pt. „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce jest poszerzenie dotychczasowego zakresu działań profilaktycznych, ukierunkowanych na pracę z rodzinami i dziećmi borykającymi się z problemami opiekuńczo-wychowawczymi. Wsparciem objęto również młodzież wchodzącą w proces usamodzielnienia. W ramach projektu uczestnicy korzystają z działań mających na celu poznanie swoich emocji, możliwości i ograniczeń. Przeprowadzone działania projektowe w postaci konsultacji i poradnictwa specjalistycznego, kursów zawodowych pozwolą uczestnikom na zdobycie wiedzy w zakresie rozwiązywania problemów rodzinnych związanych z komunikacją, kompetencjami wychowawczymi, odzyskaniem wiary w siebie, zwiększeniem poziomu samooceny.

 

    Projekt „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” realizowany jest w ramach OSI priorytetowej VII Poprawa spójności społecznej, Działania 7.2 Rozwój usług społecznych Poddziałania 7.2.1 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.”

Materiał PCPR w Sokółce

źródło fot.: Pixabay/Anemone123

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.