Realizacja projektu pn. „Lepszy start w dorosłe życie..."

Realizacja projektu pn. „Lepszy start w dorosłe życie..."

W dniach 21-22 września 2016r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Sokółce przebywali nauczyciele ze Specjalnej Szkoły z Internatem nr 2 dla dzieci z Wadami Wzroku w Mołodecznie, którzy uczestniczyli w szkoleniu z zakresu doświadczania świata, zorganizowanym w związku z realizacją projektu pn. „Lepszy start w dorosłe życie osób niepełnosprawnych" w ramach środków przyznanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej z konkursu Polska Pomoc Rozwojowa 2016.

Szkolenia teoretyczne i praktyczne były prowadzone przez nauczycieli, psychologów i pedagogów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Sokółce oraz Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych w Sokółce i w Dąbrowie Białostockiej, którzy posiadają doświadczenie i wiedzę niezbędną do przeprowadzenia specjalistycznych warsztatów. Poza zajęciami szkoleniowymi, zorganizowana została wycieczka edukacyjna z przewodnikiem, podczas której zwiedzano Augustów oraz okolice. Jedną z atrakcji był rejs katamaranem z Augustowa do Sanktuarium Maryjnego w Studzienicznej.
Powiat Sokólski, w ramach zaplanowanych na rok 2016 działań będzie w przyszłym tygodniu gościć grupę dzieci ze szkoły na Białorusi, którzy wspólnie z wychowankami Ośrodka spędzą czas uczestnicząc w wycieczkach integracyjnych, grach i zabawach oraz zajęciach terapeutyczno- dydaktycznych. Poza tym, w październiku i listopadzie przeprowadzone zostaną kolejne szkolenia dla nauczycieli ze szkoły na Białorusi z zakresu przeprowadzania terapii biofeedback oraz integracji sensorycznej.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.