Przekroczył prędkość o 71 km/h– stracił prawo jazdy

Przekroczył prędkość o 71 km/h– stracił prawo jazdy

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce w trakcie kontroli miejsca wskazanego jako zagrożone w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili kierowcę samochodu osobowego, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 71 km/h. W konsekwencji mężczyzna stracił prawo jazdy, a ponadto został ukarany wysokim mandatem karnym. Zatrzymano mu również dowód rejestracyjny w związku z brakiem aktualnych badań technicznych.

We wtorek, w godzinach rannych  funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce dokonywali kontroli prędkości w miejscowości Wysokie. Zgodnie ze wskazaniem na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pomiędzy Skindzierzem a Kumiałą, kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość. Około godziny 09.25 policyjny miernik prędkości wskazał, że zbliżający się pojazd jedzie z prędkością 121 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę bmw do kontroli drogowej. 21-letni mieszkaniec gminy Augustów za przekroczenie dozwolonej prędkości został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi, oraz mandatem karnym w wysokości 200 złotych oraz 5 punktami karnymi za przejeżdżanie linii podwójnej ciągłej. Mężczyźnie został również zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu za brak aktualnych badań technicznych.

Z uwagi na fakt, że kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 71 km/h w terenie zabudowanym policjanci zatrzymali mu również prawo jazdy. Dokument zostanie teraz przesłany do odpowiedniego organu z wnioskiem o wszczęcie postępowania administracyjnego, które skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące.

www.podlaska.policja.gov.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.