Przebywali nielegalnie w Polsce

Przebywali nielegalnie w Polsce

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Nowym Dworze ujawnili obywatela Ukrainy, który wykorzystał posiadaną wizę niezgodnie z celem jaki deklarował podczas ubiegania się o jej wydanie. 28 - letni mężczyzna pomimo posiadania wizy o pracę i oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy wystawionego przez polskiego pracodawcę nie podjął pracy w Polsce. Po przyjeździe do naszego kraju nie skontaktował się i nie stawił się do pracy u przyszłego pracodawcy. Wobec mężczyzny wszczęto postępowania administracyjne, w wyniku którego wydano decyzję o cofnięciu i unieważnieniu wizy oraz zobowiązano go do powrotu w terminie 15 dni z zakazem ponownego wjazdu do Polski na okres 6 miesięcy.

Z kolei w drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy funkcjonariusze ujawnili 5 obywateli Kazachstanu. Dwóch mężczyzn (w wieku 50 i 26 lat) i trzy kobiety (w wieku 47, 30 i 28 lat) do kontroli przedstawili niemieckie dokumenty pobytowe, które są dokumentami ważnymi tylko na terytorium Niemiec i nie uprawniają do podróżowania po krajach Schengen. W związku z powyższym cudzoziemców pouczono o obowiązku niezwłocznego opuszczenia naszego kraju.

 

Rzecznik Prasowy
Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.