Projekt pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

Projekt pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

    W marcu 2020 roku planuje się przeprowadzenie indywidualnej diagnozy potrzeb dla każdego uczestnika  zrekrutowanego w II edycji w celu wyboru indywidualnej ścieżki reintegracji. W dalszym etapie działań projektowych rodzice zastępczy skorzystają z treningu emocjonalnego oraz treningu kompetencji rodzicielskich, jak również grupy wsparcia. Dzieci do lat 15  oraz młodzież powyżej 15. roku życia, zostaną objęci treningiem intelektualnym oraz treningiem zastępowania agresji. Dla osób usamodzielniających się przygotowano kursy zawodowe.
    Działania projektowe będą służyły rozwiązywaniu problemów rodzinnych związanych z komunikacją, kompetencjami wychowawczymi. W trakcie realizacji projektu zapewnione zostaną formy wsparcia, dostosowane do  indywidualnie ustalonych potrzeb uczestników projektu: konsultacje i poradnictwo specjalistyczne, pomoc prawna, szczególnie w zakresie prawa rodzinnego.
    Z działań projektowych w I edycji skorzystało: 47 osób, w tym 16 rodzin zastępczych,  9 rodzin spokrewnionych i 7 rodzin niezawodowych, 17 dzieci poniżej 15. roku życia i 13 dzieci powyżej 15. r.ż., dwóch  pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce rozpoczęło szkolenie Programem PRIDE – szkolenie dla trenerów.


  Materiał PCPR w Sokółce

    Projekt „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” realizowany jest w ramach OSI priorytetowej VII Poprawa spójności społecznej, Działania 7.2 Rozwój usług społecznych Poddziałania 7.2.1 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.”

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.