Projekt pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

Projekt pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

    Przystępując do realizacji drugiej edycji projektu informujemy, że termin został przedłużony do 28 lutego 2020 roku dla uczestników spośród rodzin zastępczych i osób usamodzielniających się przebywających w rodzinach zastępczych z terenu Powiatu Sokólskiego.
    Dla dzieci przewidziany jest trening zastępowania agresji i trening intelektualny. Dla osób usamodzielniających się oferujemy trening dorosłości, spotkania z doradcą zawodowym, kursy zawodowe, doradztwo zawodowe.     
Specjalistyczny punkt wsparcia rodzinnej pieczy zastępczej będzie miejscem świadczenia usług dla rodzin w postaci: indywidualnych i rodzinnych spotkań z psychologiem pedagogiem i prawnikiem.
    Dla dzieci przewidziane są również spotkania z logopedą i terapeutą zajęciowym. Dla rodziców zastępczych powstanie grupa wsparcia, dzięki której rodzice będą mogli wymienić się doświadczeniami, uwagami, oraz wspierać się wzajemnie w wypełnianiu obowiązków rodzica zastępczego.


  Materiał PCPR w Sokółce

 

    Projekt „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” realizowany jest w ramach OSI priorytetowej VII Poprawa spójności społecznej, Działania 7.2 Rozwój usług społecznych Poddziałania 7.2.1 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.”

 

Projekt pn. „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.