Projekt Powiatu Sokólskiego

Projekt Powiatu Sokólskiego

Powiat Sokólski realizuje „Projekt innowacyjno-wdrożeniowy w zakresie oceny funkcjonalnej” polegający na badaniu i opracowaniu modelowych rozwiązań na rzecz świadczonego lokalnie międzysektorowego wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin na postawie metodyki oceny funkcjonalnej z wykorzystaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania Niepełnosprawności i Zdrowia – ICF.

Od stycznia do czerwca 2023 r. Powiat Sokólski we współpracy z Zespołem Projektowym wytypował grupę 10 uczniów do realizacji ostatniego etapu Projektu. Powołano 10 Zespołów Konsultacyjnych, w skład których wchodzili Koordynator do spraw badań uczniów, rodzice, nauczyciele, wychowawcy, dyrektorzy szkół oraz specjaliści. Zespoły miały za zadanie opracować formy wsparcia dla każdego ucznia, przygotować Indywidualne Plany Edukacyjne, szkolne oceny funkcjonalne oraz Indywidualne Plany Wsparcia Ucznia i Rodziny.

Koordynatorem do spraw badań uczniów była Pani Małgorzata Gryszel – logopeda Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce, która koordynowała, monitorowała i weryfikowała jakość wsparcia udzielanego każdemu uczniowi i jego rodzinie. Reasumując, działania podjęte w III etapie Projektu miały na celu opracowanie działań wspierających i sprawdzenie  skuteczności udzielonego wsparcia.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.