Profilaktyka ratuje życie. POMACAJ SIĘ!

Profilaktyka ratuje życie. POMACAJ SIĘ!

#PomacajSie to fotokampania, którą od lipca 2019 r. prowadzi Fundacja „Kochasz Dopilnuj” we współpracy z MOOi Studio. Ponad 55 kobiet z całej Polski, doświadczonych rakiem piersi podzieliło się swoją historią i wzięło udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, którą fotografki wykonują pro bono. Celem akcji jest oswojenie tematu „raka”, zachęcenie kobiet (także ciężarnych) do regularnych badań lekarskich i samobadania się. Kampania w założeniu ma także dać siłę i nadzieję wszystkim, którzy chorują.


Jedną z bohaterek kampanii jest sokółczanka Basia Wnukowska – Osobowość 2019 r. w Plebiscycie SOKOŁY, która sama zmaga się z chorobą i jest niezłomna w oswajaniu nam tematu nowotworu i informowaniu o ważności profilaktyki.
Zarząd Powiatu Sokólskiego dofinansował kampanię lokalnie.


Jednym z elementów kampanii jest przygotowanie billboardu zachęcającego do badań profilaktycznych.


W sokólskim Klubie Senior+ prezentowana będzie wystawa artystycznych zdjęć, których bohaterkami są Amazonki, w tym Basia.


Na 25 października przewidziane jest spotkanie i rozmowa z Barbarą Wnukowską, także na temat książki pt. „Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet”, w której wydrukowany jest list autorstwa Basi.


Pogadankę o profilaktyce wygłosi psycholog i terapeutka Małgorzata Rymarska.


Michał Gieniusz zaprezentuje utwór muzyczny zatytułowany „Głos” skomponowany specjalnie dla Basi, w którym metaforycznie spróbuje nakłonić do odpowiedzi na pytanie jaką cenę współcześnie mają dla nas: rodzina, miłość, czas…

BO RAK TO NIE WYROK!
#pomacajsie
#ProfilaktykaRatujeŻycie
#rakwmalymmiescie


Można wspierać kampanię https://zrzutka.pl/6nvsra
lub darowizną na konto fundacji "Kochasz Dopilnuj" 77 1140 2004 0000 3602 7989 1601 z dopiskiem kampania #pomacajsie


Patronat Honorowy Starosta Sokólski Piotr Rećko.


Patronat medialny INFO Sokółka.

Organizator spotkania zastrzega zachowanie zasad reżimu higienicznego w czasie pandemii.
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.