Profesjonalna strzelnica w Sokółce?

Profesjonalna strzelnica w Sokółce?

Przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego LOK spotkali się z samorządowcami z Sokółki. Dyrektor Biura Podlaskiego ZW LOK Cezary Drzymulski  i Prezes Podlaskiego ZW LOK Andrzej Truszkowski po wtorkowej sesji RM przedstawili radnym koncepcję zagospodarowania i przystosowania do obowiązujących wymogów sokólskiej strzelnicy. „Zwrócili się do nas przedstawiciele jednego z sokólskich klubów strzeleckich z prośbą o uruchomienie obiektu, który znajduje się w państwa gminie, który był strzelnicą. Posiadacie obiekt, który jest gotowy do uruchomienia jako strzelnica sportowa” – dyrektor Drzymulski przybliżył zgromadzonym cel spotkania. „Jesteśmy gwarantem tego, że będzie funkcjonowało to  prawidłowo i zgodnie z prawem” – zapewniał prezes Truszkowski.

„Zgłosiło się do nas stowarzyszenie z tą samą inicjatywą, czy popieracie ich inicjatywę, czy chcecie przejąć, czy wprowadzić swoją inicjatywę w Sokółce?” – zapytał gości Przewodniczący RM Daniel Supronik.

„LOK nie konkuruje ze stowarzyszeniami proobronnymi, my się wspieramy. (...) Mamy gotowe wszystkie rzeczy do uruchomienia tej strzelnicy” – wyjaśnił prezes Truszkowski.

„Część mieszkańców Sokółki zaangażowało się w m.in. na Facebooku w akcję promującą Sokólskie Stowarzyszenie Sportów Strzeleckich. Jego członkowie również chcą wyłożyć pieniądze na uruchomienie tej strzelnicy” – włączył się do dyskusji Starosta Sokólski Piotr Rećko.   

„Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, co umożliwia nam dzierżawienie terenu za symboliczną złotówkę. Zaoferowaliśmy korzystanie z obiektu zainteresowanym organizacjom również za symboliczną opłatą. Opłatą komercyjną będą obciążone firmy, które będą chciały np. zorganizować szkolenie na obiekcie. Jako organizacja PP mamy obowiązek udostępnić to ludziom za jak najniższą cenę” – wyjaśnił prezes Truszkowski.

„Dziękujemy Panom z inicjatywę. Zorganizujemy wspólne spotkanie z lokalnym stowarzyszeniem, z naszymi mieszkańcami, panią Burmistrz. Proszę Przewodniczącego RM Daniela Supronika aby je zorganizował” – podsumował dyskusję Starosta Piotr Rećko.

Zdjęcia


Tagi:SokółkaradniRada Miastalokliga obrony krajustrzelnica

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.