Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Powiecie Sokólskim

Prezydent RP Andrzej Duda gościł w Powiecie Sokólskim

Prezydent RP Andrzej Duda kolejny raz gościł w Powiecie Sokólskim. Podczas swojej wizyty na Podlasiu odwiedził Suchowolę, gdzie złożył kwiaty pod pomnikiem błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki. W symbolicznym Centrum Europy Prezydenta RP powitał Starosta Sokólski Piotr Rećko z małżonką Edyta i synami oraz Wicestarostą Jerzym Białomyzym i Członkiem Zarządu Powiatu Bożeną Jolantą Jelską-Jaroś. W wizycie uczestniczyli również między innymi Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, Senator RP Mariusz Gromko, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, a także Radni Rady Miejskiej w Sokółce - Daniel Supronik i Tomasz Tolko.

Podczas wizyty Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził rodzinny dom błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki w miejscowości Okopy, gdzie spotkał się z rodziną bł. księdza.
Złożył też kwiaty przy monumencie upamiętniającym miejsce urodzenia Księdza Popiełuszki, który znajduje się naprzeciwko rodzinnego domu błogosławionego. Stamtąd udał się do Supraśla, gdzie odwiedził m.in. monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i Świętego Jana Teologa w Supraślu. W supraskiej wizycie uczestniczył Wicestarosta Sokólski Jerzy Białomyzy.
Po wspólnym zwiedzaniu świątyni, Prezydent Duda złożył wieniec na grobie Generała Brygady, prawosławnego ordynariusza Wojska Polskiego Arcybiskupa Mirona, który zginął w katastrofie smoleńskiej w 2010 r.
Była to pierwsza wizyta głowy państwa polskiego w monasterze.

Patrycja. A. Zalewska / A. Sielewicz

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.