Poznajemy Polskę

Poznajemy Polskę

W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, uczniowie Szkoły Branżowej I stopnia Nr 3 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym1 grudnia 2021 r. pod opieką p. Lili Zajkowskieji Katarzyny Dylewskiej uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu było urozmaicenie zajęć lekcyjnych poprzez praktyczne odkrywanie śladów historii oraz eksperymentowanie w centrach nauki, efektem natomiast są zdobyte nowe umiejętności w niepowtarzalnym środowisku edukacyjnym.

W celu wzbogacenia wiedzy historycznej o kulturze polskiej i kształtowania postaw patriotycznych uczniowie zwiedzili Zamek Królewski. Wędrując po komnatach królewskich, dowiedzieli się jak i gdzie król przyjmował gości na Zamku, gdzie spał, gdzie odbywały się słynne obiady czwartkowe. Z zaciekawieniem obejrzeli salę tronową, wielką salę balową, mieli także okazję podziwiać na obrazach sławnych królów polskich, Warszawę z czasów Canaletta. Podczas zwiedzania Zamku uczniowie korzystali z nowoczesnej technologii w postaci audio przewodnika, co było dla nich nowością i dodatkową atrakcją zwiedzania.

Drugim etapem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Różnorodne przestrzenie edukacyjne przyciągały nowością i sprzyjały uczeniu się. W tym miejscu poprzez zabawę i doświadczenie można było poznać ciekawostki ze świata nauki i techniki. Uczniowie przez około 3 godziny mogli korzystać z eksperymentów i eksponatów,  których każdy mógł dotknąć i sprawdzić jego działanie.

Po krótkim odpoczynku podczas pysznego obiadu, uczniowie podziwiali rozświetloną przed świętami mnóstwem iluminacji  Starówkę i Krakowskie Przedmieście.

Wycieczka dostarczyła niezapomnianych emocji i wrażeń, a młodzież wykazała się dużą ciekawością i chęcią poznawania świata.

Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor – Elżbiecie Szomko oraz Staroście Sokólskiemu – panu Piotrowi Rećko za możliwość udziału w przedsięwzięciu „Poznaj Polskę”, dzięki temu uczniowie nie ponieśli żadnych kosztów związanych z wyjazdem, poznali nowe,ciekawe miejsca i wzbogacili swoją wiedzę na temat Polski.

Lila Zajkowska 

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.