Pożegnanie Dyrektorów: Anny Doroty Cilulko i Marka Andrzejewskiego

Pożegnanie Dyrektorów: Anny Doroty Cilulko i Marka Andrzejewskiego


Po zakończeniu sesji radni pozostali na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokółce, aby oficjalnie pożegnać wieloletnich dyrektorów Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce im. mjr Henryka Dobrzańskiego-Hubala w Sokółce: Panią Dyrektor Annę Dorotę Cilulko oraz Pana Wicedyrektora Marka Andrzejewskiego.
,,Z chwilą przejęcia szkoły (mowa o ZSR w Sokółce) w 2001 r. przez Panią Dyrektor Annę Dorotę Cilulko, Pan Marek Andrzejewski został wtedy Wicedyrektorem, rozpoczęły się bardzo chlubne karty tej naszej rolniczej, ale już nie tylko rolniczej placówki, bo zaczęła się ona rozwijać bardzo intensywnie w różnych kierunkach. W kierunku gastronomicznym, hotelarskim i ekonomicznym. Ta dywersyfikacja spowodowała, że szkoła ożyła i była bardzo mocno wybierana przez uczniów. W ofercie edukacyjnej stała na niezmiernie wysokim poziomie.
Przyczyna sukcesu była bardzo prosta... Mieliśmy ostatnio awans zawodowy jednej z nauczycielek z tejże placówki i kiedy ją pytaliśmy wspólnie z Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Sokółce Anną Martą Aniśkiewicz - co pani ocenia jako największy atut szkoły? Pani profesor powiedziała: Oczywiście infrastruktura jest ważna, oczywiście ważne jest usprzętowienie, merytoryka, ale tym sukcesem, przez który ocenia się bardzo wysoko poziom tej szkoły jest atmosfera, którą zbudowali ci dyrektorzy… Stworzyli wspaniały, wybitny duet.
Jesteście Państwo dla nas wzorem pod względem zarządczym, ludzkim, dyplomatycznym. Kładliście Państwo również duży nacisk na sferę patriotyczną, na wychowanie młodzieży w tym duchu co jest dla nas bardzo ważne i cenne. Jest to kluczowe z punktu widzenia Polski, pamięci historycznej i naszej przyszłości. Odsłonięcie tablicy patrona szkoły, Hymn Hubalczyków - za każdym razem kiedy jestem na uroczystościach w ZSR i słucham tego hymnu, łezka kręci się w oku. Celebrowanie rocznic ważnych dla naszej Ojczyzny… Byliście też prekursorem wymian zagranicznych z Erasmusa. Nie baliście się zagranicy, braliście byka za rogi i jeździliście z młodzieżą, żeby pokazać im świat, inną kulturę, inne metody kształcenia, technologie… Również sport i językoznawstwo w waszej placówce jest na bardzo wysokim poziomie.
Dziękujemy Państwu za to wszystko, jesteśmy z całego serca wdzięczni, za to, że Państwo z pasją, z autentycznym zaangażowaniem tworzyliście tę szkołę.
My celebrujemy już te uroczystości pożegnalne od zakończenia roku szkolnego, bo wtedy też wam dziękowaliśmy, ale nie wyobrażałem sobie żebyśmy tutaj, na sesji Rady Powiatu, gdzie ta szkoła naprawdę bardzo mocno wpłynęła na życie powiatu, odcisnęła mocne, pozytywne piętno na edukacji w naszym powiecie, żebyśmy oficjalnie nie pożegnali dwójki wspaniałych profesorów. “ - mówił Starosta Sokólski Piotr Rećko, podczas gdy w tle wyświetlała się prezentacja przygotowana specjalnie na tę okazję. Starosta wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Krzysztofem Krasińskim wręczyli dyrektorom kwiaty oraz pamiątkowe grafiki z podziękowaniami i życzeniami. Było też pamiątkowe, wspólne zdjęcie z Radą Powiatu Sokólskiego i mnóstwo serdeczności.
,, Pan Starosta wywołał tyle emocji i tak nas zaskoczył tymi pięknymi słowami uznania, pochwałą dla naszej pracy… Ja dziękuję serdecznie za zaproszenie na dzisiejsze obrady Rady Powiatu panu Staroście, panu Przewodniczącemu, radnym… W tej szkole przepracowałam 37 lat. Nie powinnam się chwalić, ale faktycznie ta szkoła za czasów naszej współpracy z panem Wicedyrektorem rzeczywiście bardzo się rozwinęła. Realizowaliśmy pomysły. Ponieważ ja przyszłam z uczelni, która była bardzo nowoczesna, to było Kortowo - Olsztyn. Jak widziałam warunki, w których uczy się nasza młodzież… nie dało się tak dalej pracować. Trzeba było coś zrobić i było wiele pomysłów i dobrze, że na koniec udało nam się w bardzo realistyczny sposób podejść do problemu nowej lokalizacji szkoły i udało się tę szkołę stworzyć właśnie na ulicy Polnej. Bardzo dziękuję, przede wszystkim panu Staroście Piotrowi Rećko, ale też Członkom Zarządu Powiatu Sokólskiego i Państwu radnym. Panu Staroście przede wszystkim za te inicjatywy, za te wszystkie pomysły, projekty, programy, które poprawiły naszą bazę lokalową, zachęciły młodzież do przychodzenia do naszej szkoły. To jest nasz wspólny sukces. Za programy stypendialne, które też przyciągają młodzież. Dużo się dzieje, są wciąż nowe inicjatywy i to jest bardzo dobre. Dalej tych pomysłów jest dużo i będą one realizowany przy nowej obsadzie. Był duet, teraz będzie trio kierownicze więc myślę, że jeszcze więcej będzie tych pomysłów i szkoła będzie się jeszcze prężniej rozwijała i rozrastała. Chcę powiedzieć, że pan Dyrektor Marek Andrzejewski był zawsze ze mną od początku, jako moje wsparcie, ale tego sukcesu szkoły nie byłoby, gdyby nie nasza kadra. Są to wspaniali nauczyciele, wspaniali pracownicy, bardzo oddani młodzieży, kompetentni, profesjonalni, mający wielkie serce dla młodych ludzi i to jest myślę podstawa. Młodzież to czuje, bardzo chętnie przychodzi do nas…. Cieszę się, że nowym dyrektorem został pan Dariusz Żołądkowski, wicedyrektorem pan Andrzej Szumiło. Myślę, że szkoła będzie osiągała dalsze sukcesy, czego nowej dyrekcji życzę”- mówiła Pani Anna Dorota Cilulko.
Pan Marek Andrzejewski w swoim przemówieniu podkreślił: “... Ja to podziękowanie odbieram jako podziękowanie dla całej kadry Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce. Mogą być piękne mury, wspaniałe komputery, najnowsze maszyny, natomiast kiedy nie ma tam ludzi wzajemnie szanujących i chcących coś razem osiągnąć to nigdy nie będzie zwycięstwa. Zawsze będziemy się w takiej sytuacji dołować. Raz jeszcze dziękuję Państwu serdecznie.”


Patrycja A.Z.
Zdjęcia Maciej B.
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.