Powiat Sokólski 7/320 wśród powiatów, liderów inwestycji samorządowych

Powiat Sokólski 7/320 wśród powiatów, liderów inwestycji samorządowych


Na XVIII Samorządowym Forum Kapitału i Finansów, które odbyło się 7-8 października 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, zostały wręczone dyplomy za wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2017-201.Powiat Sokólski po raz kolejny uplasował się na 7 miejscu wśród powiatów.

„Liderzy inwestycji. Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów” to jedno z najważniejszych zestawień pokazujących aktywność samorządów w Polsce.

Jeszcze w trakcie trwania Forum Starosta Sokólski Piotr Rećko pisał na swoim profilu:
“Satysfakcja naszych Mieszkańców jest dla nas największą motywacją do pracy. Ale porównanie się z innymi samorządami daje nam informacje jak pracujemy na tle wszystkich powiatów w Polsce. Są takie rankingi, bardzo obiektywne.
Ilość pieniędzy zainwestowanych w wybudowane drogi, termomodernizacje, generalnie wszystkie pieniądze wydane na inwestycje w przeliczeniu na 1 Mieszkańca to najbardziej obiektywny ranking pracy samorządowców.
W tym rankingu od 4 lat jesteśmy na 7 miejscu na 320 powiatów. BRAWO MY.
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM RADNYM, MOIM KOLEGOM Z ZARZĄDU, PRACOWNIKOM, WSZYSTKIM . NIGDY POWIAT SOKÓLSKI NIE OSIĄGAŁ TAKICH SUKCESÓW NA ARENIE OGÓLNOPOLSKIEJ”

Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Sokólskiego Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tomasz Potapczyk przypomniał o tym nie lada sukcesie Powiatu Sokólskiego: “To jest ogromny sukces. To nie jest setne, czy dwusetne miejsce, ale 7 miejsce na 320 powiatów. Czyli jeśli ktoś nam zarzuca, że Powiat mało robi, albo nic nie robi to wystarczy pokazać dyplom, który Powiat Sokólski otrzymał w tym roku. Ja mogę jedynie ubolewać nad tym, że nie wszystkie gminy dołączą do współpracy z naszym Powiatem, bo to jest moim zdaniem bardzo istotna sprawa. Uważam, że wszystkie gminy powinny współpracować, aby się rozwijać. 7 miejsce, które wywalczyliśmy jako Powiat Sokólski to jest nasz wspólny sukces. Aby miło zakończyć tą piątkową sesję, gratuluję Zarządowi Powiatu tej wysokiej pozycji, mam nadzieje, że co roku będziemy powtarzać ten sukces - minimum na 7 miejscu chociaż uważam, że pierwsza dziesiątka na 320 powiatów to jest rewelacyjny wynik na skalę całego kraju.” - mówił Tomasz Potapczyk. Starosta Sokólski Piotr Rećko dodał: “Czwarty raz z rzędu dostajemy tę statuetkę i dyplom za miejsce 7. To co powiedział Tomek, to prawda - to jest nasz wspólny sukces. Na 320 powiatów piąty rok z rzędu jesteśmy tak dobrze oceniani (w pierwszej dziesiątce) na bardzo twardych zasadach (ilość inwestycji przypadająca na 1 mieszkańca). Tu się liczą tylko cyfry, wielkość pozyskanych środków zewnętrznych i inwestycje. Tego się nie da oszukać… Proszę spojrzeć i porównać, na których miejscach są wasze gminy i inne powiaty… Tomek naprawdę - dziękuje Ci za ten głos.”.

Dla porównania podajemy wyniki miast i gmin wiejskich na terenie Powiatu Sokólskiego:
Miasto powiatowe Sokółka - 105 miejsce na 267 miast powiatowych.
Suchowola - 280 miejsce na 606
Dąbrowa Białostocka - 347 miejsce na 606
Gmina Krynki - 374 miejsce na 1537 gmin wiejskich
Gmina Kuźnica -233 miejsce na 1537 gmin wiejskich
Gmina Sidra - 794 miejsce na 1537 gmin wiejskich
Gmina Nowy Dwór - 934 miejsce na 1537 gmin wiejskich
Gmina Janów - 410 miejsce na 1537 gmin wiejskich
Gmina Korycin - 41 miejsce na 1537 gmin wiejskich
Gmina Szudziałowo - 1369 miejsce na 1537 gmin wiejskich

Wicestarosta Sokólski Jerzy Białomyzy dodał: ”Jest to bardzo duży sukces Radnych, Pana Starosty i całego Zarządu. O tym trzeba mówić, żeby społeczność nasza wiedziała o tym, jakie pieniądze płyną na rzecz naszych mieszkańców.” Średnie wydatki inwestycyjne per capita 2017–2019 na 1 mieszkańca Powiatu Sokólskiego to 444,19 zł.

Patrycja A. Zalewska
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.