Podsumowanie sezonu regatowego 2017 Klubu Żeglarskiego "Żagiel" - Info Sokółka

Podsumowanie sezonu regatowego 2017 Klubu Żeglarskiego "Żagiel"

Podsumowanie sezonu regatowego 2017 Klubu Żeglarskiego "Żagiel"

W tym roku żeglarze z Klubu Żeglarskiego "ŻAGIEL" Sokółka brali udział w 14 zawodach żeglarskich. Regatowcy przejechali i przepłynęli setki kilometrów. Wyniki z sezonu żeglarskiego 2017 przedstawiają się następująco:

 

Edycja Podlaskiej Ligi Żeglarskiej:


- II Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Sokółki – 13-14 maja

Klasa Omega Standard:

"A-037" Wojciech Dziurdź, Agata Dziurdź, Adam Dziurdź – 3 miejsce

"Elm@" Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko - 9 miejsce

"Biała Perła" Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor- 8 miejsce

"Czarna Perła" Jarosław Kułak, Piotrek Kułak, Karolina Bronowicz - 10 miejsce

 

- Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Augustowa – 3-4 czerwca

Klasa Omega Standard:

"Elm@" - Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko - 3 miejsce

"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Patrycja Urban, Cezary Sidor - 5 miejsce

"Czarna Perła"- Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Antoni Brzeziński – 10 miejsce


- Regaty Żeglarskie Klubu Wodnego Hańcza – 16 lipca

Klasa Omega Standard:

A-037- Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 1 miejsce

Elm@ - Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 5 miejsce

Biała Perła - Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Adam Sosiński – 6 miejsce


- VII Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Rajgrodu. - 25 lipca

Klasa Omega Standard:

A-037- Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 1 miejsce

Czarna Perła - Przemysław Brzeziński, Antoni Brzeziński, Karolina Żemojtuk – 5 miejsce

Elm@ - Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 6 miejsce

GOLF – Paweł Bronowicz, Karolina Bronowicz, Cezary Sidor – 7 miejsce

FOXTROT – Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Mirosław Panow – 9 miejsc

 

Augustów Cup 2017 – 5-6 sierpień

Klasa Omega Standard:

A-037- Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 3 miejsce

Biała Perła - Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 6 miejsce

Czarna Perła – Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Paweł Bronowicz – 7 miejsce

Elm@ - Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 8 miejsce

 

Klasa T1:

Bez-4 – Antoni Brzeziński, Ryszard Bronowicz, Karolina Bronowicz – 3 miejsceKlasa Omega

 

- XX Otwarte Regaty o Puchar Prezesa F.M. "FORTE" S.A. – 26-27 sierpnia

Omega Standard ( 16 jachtów ):

"A-037" - Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź - miejsce 3

"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Antoni Brzeziński, Przemysław Lewosz - miejsce 16

„Elm@” - Marek Lewosz, Daniel Wadejko, Brunon Kieda – miejsce 11


Następnym punktem regat był Bieg Samotników ku pamięci żeglarzy, którzy odeszli na wieczną wachtę. Szczególną intencją objął w tym roku Komandor Klubu Żeglarskiego "KAMENA" swoich kolegów żeglarzy z Klubu Żeglarskiego "ŻAGIEL" Sokółka, Klubu Wodnego PTTK Suwałki, Klubu Wodnego HAŃCZA, którzy w tym roku odeszli. Wystartowało ośmiu sterników.

Wojciech Dziurdź zajął 5 miejsce. 


- 61 Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Wigry – 3 września

"A-037" - Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź - miejsce 5

"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Cezary Sidor, Przemysław Lewosz - miejsce 14

 

- Finał Podlaskiej Ligi Żeglarskiej – 16-17 września

Omega Sport:

"Czarna Perła" – Piotr Kułak, Antoni Brzeziński, Karolina Bronowicz – miejsce 3

 

Omega Standard:

"A-037" - Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź - miejsce 3

„Elm@” - Marek Lewosz, Daniel Wadejko, Tomasz Lewosz – miejsce 7

"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Cezary Sidor, Przemysław Lewosz - miejsce 10

Patrycja Urban w załodze u Piotra Ossowskiego zajęła 1 miejsce.

 

Po 8 imprezach rozegranych na terenie całego województwa poznaliśmy kolejność miejsc Podlaskiej Ligi Żeglarskiej. W klasie Omega Sport wzięło udział 6 sterników, Omega Standard – 44 sterników, Jachty Kabinowe – 20 sterników, T1 – 5 sterników, T2 – 4 sterników, T3 – 5 sterników, Micro – 14 sterników, w sumie 98 sterników :) Kolejność żeglarzy z naszego klubu przedstawia się następująco:

 

Omega Sport:

Piotr Kułak, Antoni Brzeziński, Karolina Bronowicz – 4 miejsce

 

Omega Standard:

Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź – 2 miejsce – wicemistrzowie ligi

Marek Lewosz, Tomasz Lewosz, Daniel Wadejko – 7 miejsce

Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 8 miejsce

Jarosław Kułak, Piotr Kułak, Karolina Bronowicz – 17 miejsce

Paweł Bronowicz, Karolina Bronowicz, Cezary Sidor – 23 miejsce

 

T1:

Antoni Brzeziński, Ryszard Bronowicz, Karolina Bronowicz – 3 miejsce


- XXXIV Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Rajgrodzkiego – 1-2 lipca

Klasa Omega:

"A-037" - Wojciech Dziurdź, Adam Dziurdź, Katarzyna Czarniecka – 1 miejsce

"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor – 2 miejsce


- Regaty Żeglarskie po Błękitną Wstęgę Jeziora Selment Wielki 2017 – o Puchar Gminy Ełk – 22 lipca

A-037 w składzie Wojciech Dziurdź (sternik), Katarzyna Czarniecka (załogantka), Adam Dziurdź (załogant) uplasowała się na 2 miejscu

 

- XII Regaty o Puchar Wójta Gminy Suwałki – 13 sierpnia

Klasa Omega Standard:

"A-037" - Wojciech Dziurdź, Katarzyna Czarniecka, Adam Dziurdź- miejsce 2

"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Karolina Bronowicz, Cezary Sidor - miejsce 6


- XXV Regaty Dyrektora Wigierskiego Parku Narodowego – 15 sierpnia

Klasa Omega Standard:

"Biała Perła" - Przemysław Brzeziński, Przemysław Lewosz, Cezary Sidor - miejsce 9

 

- Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Żeglarstwie - Jachty Kabinowe 2017 – 9-10 września

Klasa T1

„BEZ CZTERECH” - Antoni Brzeziński, oraz Ryszard Bronowicz i Brunon Kieda

Pierwsze miejsce w klasie T-3 jako załogantka zajęła Patrycja Urban


Regaty Wewnętrzne o Puchar Komandora Klubu Żeglarskiego „ŻAGIEL” Sokółka – zakończenie sezonu – 30 września

I miejsce - Adam Dziurdź, Patrycja, Czarek

II miejsce - Przemysław Brzeziński, Krystyna, Kasia, Wojtek, Bruno

III miejsce - Piotrek Kułak, Karolina, Magda, Andrzej

IV miejsce - Justyna Burnos, Ula, Kuba, Adam

Odbył się również plebiscyt na najlepszą Żeglarkę i  Żeglarza Roku 2017. Wszyscy obecni mogli oddać swój głos. I tak o to:

Żeglarką Roku 2017 została Katarzyna Czarniecka - za wkład w prace klubu oraz osiągnięcia regatowe.

Żeglarzem Roku 2017 został Adam Dziurdź - za wkład w prace klubu oraz osiągnięcia regatowe

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

AHOJ!

 

Zdjęcia


Tagi:KZ Zagiel

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.