Podrobione stemple i oświadczenie

Podrobione stemple i oświadczenie

Wczoraj (01.06.2016 r.) funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 2 cudzoziemców, którzy naruszyli obowiązujące przepisy.

W drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy do odprawy granicznej na kierunku wyjazdowym z Polski zgłosił się obywatel Białorusi. Podróżny do kontroli przedstawił paszport, w którym znajdowały się podrobione stemple austriackiej oraz hiszpańskiej kontroli granicznej. 23 - letni mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Po opłaceniu zasądzonej przez sąd grzywny mężczyzna opuścił terytorium Polski.

Natomiast funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce - Tartak podczas kontroli pojazdu na fińskich tablicach rejestracyjnych wylegitymowali 2 cudzoziemców. W trakcie weryfikacji dokumentów okazało się, że jeden z obywateli Ukrainy przedstawił podrobione oświadczenie o zamiarze powierzenia wykonywania pracy na terytorium RP w firmie we Włocławku. W trakcie czynności wyjaśniających 26 - letni mężczyzna oświadczył, iż nie podjął i nie miał zamiaru podjąć pracy w Polsce i od kilkunastu dni przebywał na terytorium Finlandii u znajomych. Ponadto cudzoziemiec nie przedstawił innych dokumentów uzasadniających cel i warunki wjazdu i pobytu na terytorium RP. W związku z powyższym wobec mężczyzny wszczęto postępowanie administracyjne, w wyniku którego wydano decyzje o cofnięciu i unieważnieniu wizy oraz zobowiązano go do powrotu w terminie 16 dni, a także wydano zakaz ponownego wjazdu do Polski na okres jednego roku. Ponadto za popełnione wykroczenie obywatela Ukrainy ukarano mandatem karnym.

Rzecznik Prasowy
Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.