Podpisywanie umów w ramach wsparcia finansowego „Bony na Szkolenia"

Podpisywanie umów w ramach wsparcia finansowego  „Bony na Szkolenia"

    Któregoś pięknego, wrześniowego poranka w Starostwie Powiatowym w Sokółce, przy stole w gabinecie Starosty Piotra Rećko zasiadło kolejne, spore grono szczęśliwców, którym udało się zdobyć „Bony na Szkolenia”. Tym razem podpisywali oni umowy w obecności Starosty, Wicestarosty Bożeny Jolanty Jelskiej-Jaros i Członka Zarządu Jerzego Białomyzego.


    „Dziękujemy, że podjęliście państwo trud samorozwoju i samokształcenia. Z kolei my jako Powiat Sokólski podjęliśmy trud pozyskania środków po to, żeby nasi mieszkańcy się rozwijali, żeby każdy z nich miał możliwość pozyskania tych środków - to był nasz cel. Czy trudno było pozyskać bony?” - zapytał Starosta osoby zebrane w gabinecie.


    Jeden z uczestników projektu:
    Generalnie rekrutacja toczyła się bardzo szybko tak, że trzeba było się postarać.
    Panie Grzegorzu, w jakim zakresie chce się Pan kształcić?
    Aktualnie jestem w trakcie robienia kursu prawa jazdy kategorii C. Teraz chcę zrobić HDS czyli kwalifikacje uprawniające do obsługi i wykonywania prac ładunkowych żurawiami przeładunkowymi - hydraulicznymi dźwigami  samochodowymi. W celu uzupełnienia tego prawa jazdy. Wszystko po to, żeby nie musieć uciekać stąd w poszukiwaniu pracy. Na Podlasiu społeczeństwo się starzeje, więc potrzebni są młodzi ludzie do pracy.
    Panie Andrzeju, a co Pan planuje w związku z pozyskaniem „Bonu na Szkolenie”?
    Chciałbym założyć szkołę jazdy dla młodzieży, szkolącą kierowców w kategorii B. Zrobić konkurencję na sokólskim rynku, obniżyć ceny. Dlatego zdecydowałem się na zrobienie kursu na instruktora nauki jazdy.
    Rewelacyjny pomysł. Kurs będzie się odbywał w...?
    W Białymstoku, przeprowadza go Ośrodek Szkolenia Kierowców “ALFA”, kończy się egzaminem państwowym.
    Pani Edyto, co Pani wybrała?
    Język hiszpański, kurs indywidualny.
    Jest na naszym terenie zapotrzebowanie na osoby posługujące się tym językiem?
    Jest spore, głównie w firmach zajmujących się handlem, współpracujących z producentami i dostawcami z zagranicy.
Jerzy Białomyzy: Nie słyszałem, żeby tutaj, w powiecie sokólskim ktoś był specjalistą od języka hiszpańskiego więc jest świetna nisza, którą można wypełnić.
    Panie Łukaszu, a Pan?
    Uzupełniam i rozszerzam swoje umiejętności zawodowe. Tym razem będzie to kurs spawania metodą TIG - 141. Czysto techniczne sprawy.
opr. PAZ

 

    Powiat Sokólski pozyskał środki finansowe w wysokości 50 156 092,80 zł na realizację projektu pt. „Zintegrowany program rozwoju systemu kształcenia ustawicznego zorientowanego na jakość i potrzeby regionalnej gospodarki w ramach poddziałania 3.2.1 oraz 3.2.2” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej III Kompetencje i kwalifikacje, Działanie 3.2 Kształtowanie i rozwój kompetencji kadr regionu. Całkowita wartość projektu wynosi 55 728 992,33 zł. W jego ramach realizowane będą równocześnie dwa programy: Pozaszkolne formy kształcenia dorosłych. Rozwój kompetencji językowych, technologii informacyjnych i komunikacyjnych (TIK) oraz wsparcie wybranych form kształcenia ustawicznego zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki. Projekt realizowany jest przez Powiat Sokólski (lider) w partnerstwie z: Miastem Białystok, Powiatem Białostockim oraz Podlaskim Centrum Edukacji i Analiz „ORDO” Sp. z o.o. Jego celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji 4 721 osób dorosłych zamieszkałych na terenie powiatu sokólskiego, białostockiego im. Białystok.
    Wsparcie finansowe w postaci „bonu na szkolenie” skierowane jest do osób pracujących, biernych zawodowo, bezrobotnych, uczących się lub studiujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane podjęciem kształcenia na: kwalifikacyjnych kursach zawodowych, kursach umiejętności zawodowych, studiach podyplomowych, szkoleniach w zakresie technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz języków obcych. Ze względu na duże zainteresowanie projektem nabór wniosków prowadzony jest etapowo (informacje o naborze za pośrednictwem strony internetowej www.bonynaszkolenia.pl) do wyczerpania środków, nie dłużej jednak niż do 30 czerwca 2020 r.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.