Podlascy archiwiści społeczni spotkali się w Sokółce

Podlascy archiwiści społeczni spotkali się w Sokółce

Sokólski Ośrodek Kultury wraz z Centrum Archiwistyki Społecznej 24 września zaprosił podlaskich archiwistów społecznych oraz osoby, które są zainteresowane tematem zachowania i ochrony dziedzictwa lokalnego do Sokółki.
Spotkanie, które odbyło się w zeszłą sobotę, w Kamienicy Tyzenhauza SOK dzięki warsztatom przeprowadzonym przez Mariusza Bieciuka (Centrum im L. Zamenhofa w Białymstoku), było dla uczestników okazją do zdobycia praktycznych umiejętności porządkowania zbiorów oraz szansą porozmawiania o potrzebach archiwistów społecznych. Osoby zaangażowane w zachowanie historii społecznej Podlasia oraz pasjonujące się regionaliami miały szansę wymiany doświadczeń i nawiązania współpracy.
Goście wydarzenia mogli zapoznać się także z działalnością Sokólskiego Ośrodka Kultury, zwiedzić XIX-wieczną zabytkową sokólską posesję – jednego z ciekawszych rodów związanych wiekowo z naszym miastem. Spotkanie zakończyła wizyta w Muzeum Ziemi Sokólskiej.
Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Zakorzenieni” realizowanego przez grupę nieformalną Miłośników Ziemi Sokólskiej oraz Sokólski Ośrodek Kultury. Zostało dofinansowane ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie Fundację „Sokólski Fundusz Lokalny” w Sokółce, Gminę Sokółka.


materiał: E. Wiśniewska, Muzeum Ziemi Sokólskiej SOK, fot. W. Panow / Sokólski Ośrodek Kultury

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.