Planuję swoją przyszłość

Planuję swoją przyszłość

W ramach realizacji zadań z doradztwa zawodowego w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Dąbrowie Białostockiej odbywają się spotkania z przedstawicielami zawodów. Dnia 24 lutego 2020 r. (poniedziałek) gościliśmy przedstawicieli straży pożarnej. Zgodnie z planem innowacji pedagogicznej z doradztwa zawodowego uczniowie klas VII i VIII spotkali się z pracownikami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce.

Młodzież  miała możliwość bliżej poznać specyfikę zawodu: na czym polega służba w straży pożarnej, zadania, obowiązki, wymagane umiejętności, predyspozycje, stan zdrowia. Obecni strażacy zapoznali nas ze swoimi indywidualnymi ścieżkami edukacyjno- zawodowymi, jakie musieli odbyć, aby podjąć pracę w straży. Przedstawili zasady rekrutacji.

Strażacy muszą znać zasady udzielania pierwszej pomocy. To od ich trafnych decyzji i szybkości reagowania zależy często życie poszkodowanych. Prowadzą również zadania z zakresu ratownictwa technicznego, chemicznego, ekologicznego, pracują w różnych, nierzadko bardzo ciężkich, warunkach: na wodach, na znacznych wysokościach. Zakres obowiązków straży pożarnej jest obszerny i wciąż rośnie.

Spotkanie z przedstawicielami straży pożarnej przybliżyło uczniom  zawód, cieszący się w naszym środowisku dużym zainteresowaniem i popularnością.

Nauczyciel doradztwa zawodowego - Barbara Miezianko

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.