Piknik Rodzinny w Krynkach z Łapiczankami

Piknik Rodzinny w Krynkach z Łapiczankami

29 sierpnia w Krynkach na terenie OSiR odbył się Piknik Rodzinny. Pomimo złych prognoz i tym razem mieliśmy słonko i piękną pogodę. Gościliśmy piknikowiczów, którzy licznie przybyli całymi rodzinami. Program Pikniku był różnorodny. Przy ciekawej oprawie artystycznej miejscowych i zaproszonych zespołów muzycznych odbywały się równocześnie zajęcia sportowe NW prowadzone przez Mistrza Polski Artura Redeckiego z Białegostoku. Na chętnych czekały konkursy w podnoszeniu dyni, nie zabrakło atrakcji dla dziei, a także lokalnej kuchni serwującej pyszne regionalne dania, m.in: kartacze, kiszkę ziemniaczaną, chleb na zakwasie z domowym smalcem i kiszonym ogórkiem, owoce z własnych sadów, pyszne domowe ciasta, konfitury i tradycyjnie znakomite sery kozie, nagrodzone w Pierwszej Podlaskiej Akademii Serowarskiej w naszym województwie.

Dla dorosłych piknikowiczów tematy zaproponował Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, który przyjął zaproszenie do udziału w pikniku. Tematyka dotyczyła kondycji zdrowotnej ponieważ dostrzegamy konieczność wzmacniania świadomości społeczeństwa w obszarze badań profilaktycznych oraz popieramy wszelkie działania, które służą podnoszeniu poziomu wiedzy w walce przeciw COVID-19 w naszym powiecie.
Podlaski OW NFZ zorganizował stoisko profilaktyczno-informacyjne z bogatą ofertą z zakresu profilaktyki zdrowia i edukacji na temat szczepień, udzielał informacji oraz pomagał zarejestrować się do programu badań profilaktycznych Profilaktyka 40 PLUS; przedstawił pełny pakiet informacji na temat akcji #Szczepimysię; przeprowadził analizę składu ciała oraz dla chętnych określano wiek metaboliczny; poinformowano o bezpłatnych programach żywieniowych dostępnych na diety.nfz.gov.pl; przedstawino także informacje o bezpłatnym programie treningowym „8 tygodni do zdrowia”; wydawano dla zainteresowanych karty EKUZ (Europejska Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego); udzielano  informacji o ubezpieczeniach zdrowotnych oraz sanatoriach. 

Wsparcie w zakresie profilaktyki przeciwko Covid-19 udzielał Sanepid w Sokółce.

Od godz. od 13.00 do 18.00 zainteresowani mieli możliwość szczepień dzięki Mobilnemu Punktowi i były osoby, które z tej możliwości skorzystały.

Gościliśmy przedstawicieli Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, fundatora nagród w naszych konkursach. Nagrody rzeczowe były również przekazane dla sportowców przez Urząd Marszałkowski, Departament Sportu.

Nie zabrakło tradycyjnie rękodzieła, które można było podziwiać dzięki lokalnym artystom, m.in. dzieła powstałe dawną metodą iglicy. W związku z dużym zainteresowaniem tą unikalną, odchodzącą w zapomnienie, techniką tworzenia - KGW Łapiczanki planuje jesienią zainteresowanych zaprosić na warsztaty.

Dziękujemy wszystkim, którzy bawili się z nami podczas Pikniku.

KGW w Łapiczach

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.