Piesza Pielgrzymka Sokółka - Grabarka

Piesza Pielgrzymka Sokółka - Grabarka

12 sierpnia wyruszyła z Sokółki Prawosławna XXVI Piesza Pielgrzymka na Świętą Górę Grabarkę. Pątnicy mieli do pokonania prawie 160 km. W ciągu sześciu dni marszu przy raczej niesprzyjającej pogodzie, odwiedzili m.in.: Wierzchlesie, Kołodno, Trześciankę, Narew, Klejniki, Saki, Dasze i Żerczyce. Cały trud po to aby ofiarować swoje intencje, pokłonić się przed cudowną ikoną, zapalić świece i postawić przyniesione ze sobą krzyże. Na miejsce pielgrzymi dotarli 17 sierpnia, tego dnia wieczorem odbyło się Nabożeństwo ku czci Iwierskiej Ikony Matki Bożej, a następnie Akatyst przed Iwierską Ikoną Matki Bożej. 18 sierpnia o poranku pielgrzymi rozpoczęli Liturgią Świętą, następnie miało miejsce poświęcenie wody. O 10.00 kolejna Liturgia Święta. Pod wieczór powitano Jego Świętobliwość Patriarchę Antiocheńskiego Jana X i wszystkich Hierarchów. Od godzi-ny 18.00 rozpoczęło się całonocne czuwanie. Przed północą na cmentarzu odbył się Akatyst za Zmarłych. W piątek natomiast pielgrzymi wezmą udział w głównych uroczystościach, liturgiach i procesji jednego z najważniejszych świąt prawosławnych: Liturgii Św. w cerkwi Przemienienia Pańskiego, Liturgii Św. w cerkwi „Wsiech Skorb. Radosti”, Liturgii Św. na ołtarz polowym, Liturgii Świętej i Uroczystej Procesji z poświęceniem owoców.

Zdjęcia


Tagi:BógSokółkapowiat sokólskimodlitwastarosta sokólskipielgrzymkawiernigrabarkaprawosławawiemasza

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.