PCPR realizuje projekt pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

PCPR realizuje projekt pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

    Projekt „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” realizowany jest w ramach OSI priorytetowej VII Poprawa spójności społecznej, Działania 7.2 Rozwój usług społecznych Poddziałania 7.2.1 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.”

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce w ramach realizowanego od 2018 roku projektu „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” współfinansowanego ze środków UE z EFS, w ramach RPO Woj. Podlaskiego na lata 2014-2020 w październiku 2020 r. kontynuuje działania rozpoczęte od sierpnia 2020 r., czyli indywidualne poradnictwo pedagogiczne dla wszystkich uczestników.  Kilka razy w miesiącu odbywają się spotkania z psychologiem dziecięcym, zorganizowane dla dzieci z rodzin zastępczych, a od 19 września również konsultacje z psychologiem dla rodzin zastępczych. Od 2 października realizowane są kolejne formy wsparcia rodzinnej pieczy zastępczej w formie  poradnictwa prawnego. Spotkania będą odbywały się kilka razy w miesiącu.

PCPR w Sokółce

Projekt pn. „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.