PCPR realizuje projekt pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

PCPR realizuje projekt pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

    Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce realizuje projekt pt. ”Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego.”
    Rodzicielstwo zastępcze, podobnie jak i naturalne przechodzi różne stadia rozwoju, którym towarzyszą kryzysy. Zazwyczaj rodziny same próbują rozwiązać swoje problemy wykorzystując własne zasoby. Jeśli jednak wypracowane metody nie przynoszą zamierzonych efektów, wówczas pomocne może być wsparcie z zewnątrz, polegające na indywidualnych spotkaniach specjalistów z rodzinami. Wsparcie specjalistów w ramach Specjalistycznego Punktu Wsparcia polega jest pomocy rodzinom zastępczym oraz dzieciom w nawiązaniu właściwych relacji, rozpoznawaniu dysfunkcyjnych obszarów i wypracowaniu przystosowawczych postaw i metod rozwiązywania problemu. W zależności od zgłaszanego problemu rodzina korzysta z poradnictwa prawnego, psychologicznego, pedagogicznego oraz psychologa dziecięcego.
    W ramach odbywających się spotkań przestrzegane są podstawowe zalecenia sanitarne tj. zapewnienie uczestnikom oraz specjalistom maseczek jednorazowych, płynu do dezynfekcji, oraz zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy uczestnikami.


PCPR w Sokółce

    Projekt „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” realizowany jest w ramach OSI priorytetowej VII Poprawa spójności społecznej, Działania 7.2 Rozwój usług społecznych Poddziałania 7.2.1 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.”

Projekt pn. „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.