PCPR realizuje proj. pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

PCPR realizuje proj. pt. „Wspieramy Rodziny Zastępcze i Osoby Usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego”

        Projekt „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” realizowany jest w ramach OSI priorytetowej VII Poprawa spójności społecznej, Działania 7.2 Rozwój usług społecznych Poddziałania 7.2.1 Rozwój usług społecznych i zdrowotnych na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.”

W sierpniu realizowane są zadania mające na celu kompleksowe i zindywidualizowane działania wzmacniające czynniki ochronne rodziny – spotkania grupy wsparcia, poradnictwo specjalistyczne (psychologiczne, pedagogiczne, prawne). Dla  dzieci poniżej 15. roku życia przewidziano również wsparcie logopedy, psychologa dziecięcego oraz terapeuty zajęciowego. Z indywidualnych spotkań psychologa i pedagoga skorzysta 14 rodzin zastępczych 7 dzieci poniżej 15. roku życia, oraz 11 osób usamodzielniających się. Spotkania w grupie wsparcia pozwolą uczestnikom ćwiczyć umiejętności pokonywania trudności, dzielenia się wsparciem emocjonalnym, budowania motywacji do zmiany swojej sytuacji życiowej.
    W związku z istniejącą sytuacją epidemiczną w kraju przestrzegane będą podstawowe zalecenia sanitarne tj. zapewnienie uczestnikom oraz specjalistom maseczek jednorazowych, płynu do dezynfekcji, oraz zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy uczestnikami.

Projekt pn. „Wspieramy rodziny zastępcze i osoby usamodzielniające się z terenu Powiatu Sokólskiego” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


PCPR w Sokółce

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.