Otwarcie wystawy janowskich tkanin dwuosnowowych

Otwarcie wystawy janowskich tkanin dwuosnowowych

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy podsumowującej projekt "Janowska tkanina dwuosnowowa - zachować tradycje". W ramach projektu od marca bieżącego roku tkaczka Danuta Radulska - mistrz tradycji - przekazywała swoja wiedzę i umiejętności na temat janowskiego tkactwa dwuosnowowego swojej uczennicy Jadwidze Możejko. Dzięki jego realizacji do grona tkaczek dołączyła kolejna osoba, która pokochała tkaniny dwuosnowowe i z pewnością będzie kontynuowała tradycje tkackie naszego regionu. Pani Jadwiga tka samodzielnie na własnym krośnie, brała udział w pokazach organizowanych w Izbie Tkactwa, brała także udział w konkursie na tkaninę dwuosnowową, a jej wyróżniona praca znajduje się obecnie na wystawie pokonkursowej w Galerii Rondo w Warszawie.

Na wystawie podsumowującej projekt "Mistrz Tradycji" będą zaprezentowane tkaniny wykonane przez ucznia, tkaniny mistrza oraz tkaczek starszego pokolenia ośrodka janowskiego.

Projekt realizowany przez GOK,SiT w Janowie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Zapraszamy 11 grudnia 2018 r. o godz. 11:00 do Izby Tkactwa Dwuosnowowego w Janowie.

 

                                                                                                                                                                                             Justyna Grabowicz, Dyrektor GOK,SiT w Janowie

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.