Ostatni wyścig kolarski z cyklu pięciu wyścigów dla dzieci i młodzieży pod patronatem Starosty Sokólskiego

Ostatni wyścig kolarski z cyklu pięciu wyścigów dla dzieci i młodzieży pod patronatem Starosty Sokólskiego

Dziś odbył się ostatni wyścig kolarski z cyklu pięciu wyścigów dla dzieci i młodzieży pod patronatem Starosty Sokólskiego Piotra Rećko.

Na stadionie miejskim w Sokółce zebrało się bardzo liczne grono miłośników kolarstwa , tych młodszych i tych starszych, dla najmłodszych organizowany był konkurs  z wiedzy o „ruchu drogowym”, który przeprowadziła bardzo miła pani Policjant. Każdy mógł skosztować słodkich frykasów a na najmłodszych czekały nagrody i pamiątkowe medale.

Czwartki kolarskie to już wieloletnia tradycja. Odbywają się w Sokółce od co najmniej  20 lat, stąd wywodzą się talenty m.in. Marcin Białobłocki, mistrz Polski i uczestnik kolarskich mistrzostw świata, czy Piotr Kirpsza, były zawodowy kolarz. To tutaj na naszym stadionie, na bieżni stawiali swoje pierwsze kroki, zdobywali pierwsze doświadczenie, które później zaprocentowało w zawodowej karierze. Miejmy nadzieje, że z iskry, która jest w tych młodych kolarzach  buchnie kiedyś płomień  i pojawią się nowi pretendenci do mistrzowskich tytułów.

Z sukcesów SKK „Sokół”, o których można powiedzieć że są najwyższej wagi to te zdobyte przez zawodników startujących podczas Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich. Młodzi zawodnicy m.in. Nikola Gliniecka, Jaś Kaźmierowski, Piotr Struczewski, Jakub Błahuszewski mogą pochwalić się tytułami mistrzowskimi. Zawodnicy stawali również wiele razy na podium na imprezach wojewódzkich i krajowych.

“Rower ma duszę. Jeśli go pokochasz da ci emocje, których nigdy nie zapomnisz” – Mario Cipollini

Organizatorzy: Powiat Sokólski, Sokólski Klub Kolarski "Sokół", Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce.

Maciej Białobłocki

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.