Noc Bibliotek w GBP w Janowie

Noc Bibliotek w GBP w Janowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie wzięła udział w  VII edycji Nocy Bibliotek pod hasłem „Czytanie wzmacnia” i zaproponowała młodym czytelnikom wieczorne zajęcia w bibliotece.

Uczestnikami Nocy Bibliotek byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Białousach. Obejrzeli oni detektywistyczny film pt. ”Operacja. Człowiek w czerni”, po którym spróbowali swoich sił jako detektywi. Nie może nim zostać każdy, detektyw powinien mieć bardzo dobrze rozwinięte zmysły. Uczniowie mieli okazje sprawdzić swoje predyspozycje poprzez wykonywanie różnorodnych zadań.  Każdy uczestnik otrzymał legitymację detektywa, w której pieczęć biblioteki oznaczała zdobyte umiejętności.

Zmysł wzroku testowali podczas zabawy, w której  jedna drużyna zmieniała elementy w swojej garderobie. Druga zaś miała za zadanie odgadnąć co zmieniło się w ich wyglądzie. Zmysł dotyku sprawdzali dotykając z zamkniętymi oczami przedmiotów znajdujących się w skrzyni (m. in. książka, klocek, widelec, itp.) i odgadując co to jest.

„Zaszyfrowane wiadomości” to zabawa, podczas której uczestnicy rozszyfrowywali tekst przy pomocy specjalnego alfabetu. Odgadywali smaki poprzez próbowanie soków owocowych i zapachy wąchając kawę, cynamon, itp.

Spotkanie było świetną okazją do poznania pracy detektywa, możliwością wykazania się wiedzą i umiejętnościami. Uczniowie bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem brali udział w przygotowanych zabawach, a przede wszystkim doskonale się bawili.

Na koniec Nocy Bibliotek wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze.

GBP w Janowie

 

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.