Nikola i Miłosz z SKK Sokół z medalami

Nikola Gliniecka i Miłosz Chadukiewicz z Sokólskiego Klubu Kolarskiego Sokół wrócili z medalami rozgrywanych w Żerkowie Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich MTB

Do wielkopolskiego Żerkowa pojechało sześciu zawodników z Sokólskiego Klubu Kolarskiego. Najlepsze zawody zaliczyli: Nikola Gliniecka, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski szkółek kolarskich w kategorii klas VII oraz Miłosz Chadukiewicz, który zdobył srebrny medal w kategorii klas IV i może pochwalić się pierwszym w karierze tytułem wicemistrza Polski.

Bliski wywalczenia medalu krajowego czempionatu był Jan Kaźmierowski, który ostatecznie w rywalizacji klas VII zajął wysokie 5. miejsce.

Najwyżej spośród pozostałych zawodników z Sokółki uplasował się Jakub Fiedorowicz. Zawodnik przyjechał na metę jako 15. w rywalizacji klas V. Na dalszych miejscach znaleźli się Jan Chadukiewicz (19. w klasach VI) oraz Michał Dereszkiewicz (23. w klasach V).

- Za nami bardzo dobre zawody, których wynik świadczy o tym, że Sokólski Klub Kolarski należy do czołówki klubów kolarskich w kraju. Mamy wielu młodych sportowców, którym po prostu zależy na tym, by być jak najlepszym. Niektórzy - jak Nikola Gliniecka - potwierdzają swoją dominację co roku, to niezwykle utalentowana zawodniczka, przed którą świetlana przyszłość w tym sporcie. Wyścig w Żerkowie wyłonił jeszcze jeden bardzo młody talent - to Miłosz Chadukiewicz, który również wywalczył tytuł wicemistrzowski - mówi Piotr Kirpsza.

Zawodników przygotowywał bezpośrednio do startu i dopingował doświadczony instruktor kolarstwa Jakub Mozolewski.

Sezon na finiszu

Przed kolarzami z Sokółki schyłek sezonu. w najbliższy weekend (26-27 września) w Bohonikach i Starej Rozedrance zostaną rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie szosowym. Na sobotę zaplanowano jazdę indywidualną oraz jazdę dwójkami na czas w Bohonikach. W niedzielę w Starej Rozedrance kolarze będą się ścigać w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 20 i 30 km. Starty obu wyścigów zaplanowano na godz. 11.

Za tydzień sokółczanie pojadą do Pruszkowa na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików na torze."