Nauczyciele z nagrodą Ministra Edukacji Narodowej oraz nagrodą Podlaskiego Kuratora Oświaty

Nauczyciele z nagrodą Ministra Edukacji Narodowej oraz nagrodą Podlaskiego Kuratora Oświaty

Z przyjemnością informujemy, iż z inicjatywy Starosty Sokólskiego Piotra Rećko dyrektorzy posiadający uznany dorobek w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymali nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz nagrodę Podlaskiego Kuratora Oświaty

W roku 2019 r. nagrody otrzymali:

Pani Iwona Iwańczuk – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Białostockiej otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty. Pani dyrektor wkłada wiele wysiłku, aby kierowana przez nią placówka oferowała usługi na najwyższym poziomie. Dzięki wielu staraniom placówka otrzymała zgodę na wydawanie orzeczeń i opinii dla dzieci z autyzmem, poszerzyła ofertę o zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, a także z terapii metodą EEG Biofeedback.

Pani Elżbieta Szomko – dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Sokółce otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Pani Elżbieta z ogromnym zaangażowaniem wspiera uczniów z niepełnosprawnościami, umożliwiając im jak najpełniejszą integrację ze środowiskiem lokalnym. Jest autorką innowacyjnego programu działań grupy wsparcia, którego celem jest pomoc i wsparcie osób niepełnosprawnych z Powiatu Sokólskiego. Jest również inicjatorką akcji charytatywnych, za co od kilku lat otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia.

Pani Iwona Grzybowska – dyrektor Zespołu Szkół w Sokółce za rzetelną pracę związaną ze sprawowanym stanowiskiem otrzymała nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. Pani Iwona za priorytet stawia rozwój kompetencji kluczowych uczniów, ich wspieranie poprzez pozytywną motywację, proponowanie różnych sposobów uczenia się oraz tworzenie pozytywnej atmosfery w szkole, co przyczynia się do indywidualizacji i wyboru przez uczniów własnych ścieżek rozwoju.

Wśród tegorocznych laureatów nagrody Ministra Edukacji Narodowej znaleźli się:

Pani Anna Fidziukiewicz – dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokółce, która doposażyła placówkę w nowe narzędzia diagnozy przyczyniając się do uatrakcyjnienia zajęć i podniesienia ich efektywności. Pani Anna aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej, angażując się w inicjatywy mające na celu niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym.

Pan Jerzy Sienkiewicz – dyrektor Zespołu Szkół w Suchowoli w latach 2015-2020, który wyróżnił się szczególnymi osiągnięciami w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz przyczynił się do rozwoju szkoły, poprzez podjęcie, przy wsparciu Powiatu Sokólskiego, działań termomodernizacyjnych szkoły.

Pan Grzegorz Zalewski – dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce, który podejmuje innowacyjne działania w pracy dydaktyczno-wychowawczej. Dzięki staraniom Pana Grzegorza uczniowie mają możliwość odbywania zagranicznych staży zawodowych. Szkoła zarządzana przez Pana Dyrektora posiada nowoczesne, bogato wyposażone pracownie komputerowe i zawodowe.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

Urszula Januszkiewicz

Karolina Brasławska
Referat Oświaty
Wydział Spraw Społecznych
Starostwo Powiatowe w Sokółce

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.