Najlepsza znów Zubrzyca Wielka!

Najlepsza znów Zubrzyca Wielka!


W trakcie niedzielnego jubileuszu straży pożarnej, w Sokółce odbyły się rywalizacje sportowo-pożarnicze ochotników z naszego powiatu. W sumie udział wzięło 17 drużyn OSP.
Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze Jednostek OSP rozegrały się w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i biegach bojowych. Kolejny raz z rzędu laur zwycięstwa przypadł druhom z Zubrzycy Wielkiej, za nimi uplasowali się ochotnicy z OSP Stara Kamionka, a na trzecim miejscu znaleźli się druhowie z OSP Słojniki. Następne miejsca zajęły jednostki OSP kolejno:
Starowlany,
Krukowszczyzna,
Nowy Dwór,
Olsza,
Szudziałowo,
Reszkowce,
Korycin,
Jacowlany,
Krynki,
Stara Rozedranka,
Kuźnica,
Sidra,
Janów,
Domuraty.
Głównym celem tych zawodów jest mobilizacja druhów do intensywnego szkolenia pożarniczego. Lepsze wyszkolenie skutkuje skuteczniejszym prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych. Zawody pozwalają ocenić stan wyszkolenia członków jednostek i przygotowują strażaków do startu w zawodach wyższego szczebla.
- Na przestrzeni lat strażak stał się profesjonalistą w wielu dziedzinach. Pozwoliła na to jego wiedza, wyszkolenie, doświadczenie i wyposażenie w sprzęt, który jest niezbędny do niesienia pomocy bliźnim - podkreślał Dariusz Wojtecki, Komendant Powiatowy PSP w Sokółce.
Lada chwila na naszych portalach ukaże się obszerna galeria zdjęć z przebiegu zawodów.
Wszystkim drużynom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zmaganiach sportowo-pożarniczych!


Opr. P. A. Zalewska
Foto. Marcin Pogorzelski
 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.