,,Na Jednej Nodze" czyli zgrupowanie prawdziwych siłaczek i siłaczy

,,Na Jednej Nodze" czyli zgrupowanie prawdziwych siłaczek i siłaczy

Od 12 do 14 sierpnia w Wiźnie odbyło się kolejne już zgrupowanie osób z niepełnosprawnościami. Wizna jest naszym ulubionym miejscem spotkań. Gościnny Wiznaport od trzech lat niezmiennie gości nas w swoich progach.
W tym roku grupa liczyła 24 osoby. Dzięki uprzejmości Pana Wójta Gminy Wizna wyruszyliśmy wspólnie autobusem przystosowanym do przewozu Osób z Niepełnosprawnościami do Muzeum Przyrody w Drozdowie, a także zwiedziliśmy urokliwe zakątki Łomży, jak również podziwialiśmy przepiękne murale w Wiźnie. Dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Łomży za upominki. Rejsy przyrodnicze katamaranem pasażerskim z p.Zenkiem to stały element naszych nadnarwiańskich przygód, a urocza gondola p.Henia zamieniła się w niezatapialnego Titanica.
O naszą sprawność fizyczną zadbała p.Dorotka z Ottobock. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy również Fundacja "Sokólski Fundusz Lokalny" jak również nowo powstającej Fundacji Na Jednej Nodze, a także Powiat Sokólski oraz Kwiaciarni Wizna- Janina Jermakow. Dziękujemy za wsparcie.
Dzięki Wyrób Wędlin Mięsny Zakątek Błażej Fabian Niemyjscy S.C. oraz Masarnia Tradycja i smak państwa Kaliszczyk, Czosaki Dąb mieliśmy najpyszniejszą kiełbaskę z ogniska i mięsko z grilla na świecie. Pani Basia Zalewska z Wiźnianki wsparła nas najlepszym na świecie chlebkiem. Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, aby nasz pobyt był tak wyjątkowy
W uroczych okolicznościach przyrody, w Wiźnieńskim parku miała miejsce wystawa fotografii ,,Piękne pomimo wszystko ". To już kolejna wystawa poprzednie były w Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, a najbliższa będzie w Ostródzie i jej okolicach. Jak zwykle, już tęsknimy za Wizną. Takie zgrupowania co roku cieszą się nie tylko popularnością ale też przyciągają kolejne, nowe osoby po amputacjach. Podczas takich spotkań nie tylko zwiedzamy czy ćwiczymy, ale także otwieramy się na nowe wyzwania, otrzymujemy wsparcie psychiczne, przełamujemy bariery, otwieramy się na ludzi.
Już dziś zapraszamy na Święto Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się 11 września pod kinem Sokół w Sokółce, startujemy o godzinie 13. Będą koncerty, pokazy tańca, teatr, kiermasz, dmuchańce, prezentacje organizacji z naszej gminy i wiele innych atrakcji o czym będziemy jeszcze informować.


Fotografie wystawowe wykonała Agnieszka Nowik Fotografia
Relację fotograficzną z całego zgrupowania wykonał Marcin Pogorzelski Fotografia

Fundacja Na Jednej Nodze

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.