Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk

Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk

W miniony piątek i sobotę odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 232 zawodniczek i zawodników z 11 klubów naszego województwa. Były to najważniejsze zawody pływackie w tym roku o zasięgu regionalnym.

 Zawodnicy UKS OMEGA przygotowani przez trenerów Konrada Stackiewicza i Rafała Czarneckiego mimo problemów związanych z zamknięciem pływalni, osiągnęli wspaniałe wyniki, zdobywając 23 medale: 9 złotych, 8 srebrnych i 6 brązowych .

 Zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych: rocznik 2010 i młodsi, 2009, rocznik 2008, 2007, 2006, 2005 i starsi. W każdej prowadzona była klasyfikacja na najlepszego zawodnika i zawodniczkę imprezy /decydowała suma punktów Fina za 4 starty/.Na zakończenie mistrzostw nagrodzono trzech najlepszych zawodników i zawodniczki z każdej kategorii wiekowej.

 W najmłodszej kategorii wiekowej rocznik 2010 i młodsi, najlepiej zaprezentowała się Paulina Breczko, która czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Paulina zwyciężyła na dystansach 50m i 100 m stylem dowolnym oraz 50m i 100m stylem grzbietowym. Paulina zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku. Bardzo dobrze zaprezentowała się Hanna Wiercińska, która sięgnęła po dwa srebrne medale w wyścigach na 50m stylem klasycznym i 100m stylem dowolnym. Hani zabrakło tylko 1 punktu FINA do 3 miejsca w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę.

 W kategorii wiekowej 2008 znakomite starty zaliczył Sebastian Michałowski, który czterokrotnie stawał na podium. Sebastian zdobył dwa złote medale na dystansach 50m stylem klasycznym i 100m stylem zmiennym, oraz dwa srebrne medale na dystansach 100m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym. Sebastian zajął drugie miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika w swoim roczniku. Bardzo dobrze zaprezentował się Jakub Ignatowicz, który sięgnął po dwa krążki: srebrny za wyścig na 50m stylem grzbietowym i brązowy za wyścig na 100m stylem grzbietowym. Wśród dziewcząt z tej kategorii, świetnie pływała Zuzanna Breczko, zdobywając dwa medale: złoty na 100m stylem motylkowym oraz brązowy na 50m stylem motylkowym.

W rocznika 2007 z bardzo dobrej strony pokazał się  Dawid Uljasz, który zwyciężył w wyścigu na 100m stylem dowolnym.

     W roczniku 2006 najlepiej zaprezentowała się Iga Kuklicz, która czterokrotnie stawała na podium. Iga zdobyła  złoty medal na dystansie 100m stylem zmiennym  oraz trzy srebrne na dystansach: 100m stylem klasycznym i 50m stylem klasycznym oraz 50 m stylem grzbietowym. Iga zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku. Wśród chłopców bardzo dobry start zaliczył Michał Miszkin, który zdobył brązowy medal na dystansie 100m stylem motylkowym.

 W kategorii wiekowej 2005 i starsi bardzo dobre występy odnotowała Agnieszka Ancypo zdobywając trzy brązowe medal na dystansie 50m stylem klasycznym oraz na 50 i 100m stylem motylkowym.

Wielkie podziękowania należą się pozostałym zawodnikom OMEGI, którzy pobili swoje rekordy życiowe i aktywnie włączyli się w rywalizację: Natalii Glińskiej, Amelii Biziuk i Amelii Jurgiel.

UKS Omega

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.