Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Kolarstwie Przełajowym

19 października w Supraślu sportowcy z Sokólskiego Klubu Kolarskiego brali udział w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Kolarstwie Przełajowym. Do Sokółki przywieźli kilka tytułów mistrzowskich. Drugiego dnia (20.10) zawodnicy stanęli w szranki z najlepszymi kolarzami w Polsce podczas Pucharu Polski w Białymstoku.

Mistrzostwa Województwa w Kolarstwie Przełajowym w Supraślu

Po mistrzowskie tytuły sięgnęli bracia Jan i Miłosz Chadukiewiczowie. Młodszy - Miłosz (rocznik 2010) - wywalczył 1. miejsce w kategorii Dzieci, a Janek (rocznik 2008) zdobył złoto w kategorii Żak. Warto podkreślić, że obaj zwyciężyli też w kategorii Open, pokonując zawodników z Mrągowa, Prostek i Białegostoku.

Brązowym medalistą został Szymon Deputat. Po medale sięgnęli również Jaś Kaźmierowski (srebro), Amelia Woronowicz (srebro), Maria Maliszewska (brąz) i Olivier Borys (brąz).

Na pozostałych miejscach uplasowali się (wyniki OPEN): Jakub Fiedorowicz (7. miejsce), Michał Dereszkiewicz (9. miejsce), Marcel Brasławski (11. miejsce); młodzicy: Jan Kaźmierowski (9. miejsce), Kacper Trochim (11. miejsce), Jakub Deputat (15. miejsce), Szymon Dereszkiewicz (17. miejsce); juniorzy młodsi: Dawid Żygieło (13. miejsce), Piotr Struczewski (15. miejsce) i Jakub Radziwonowski (18. miejsce).

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym w Białymstoku

Drugi dzień to rywalizacja w prestiżowych zawodach w serii Pucharu Polski. Do Białegostoku zjechali najlepsi kolarze z całego kraju, a wśród nich ekipa z Sokółki.

Bliski powtórzenia wyniku z Supraśla był Jan Chadukiewicz, który uplasował się na drugiej pozycji w kategorii Żaków. Na metę z piątym wynikiem dojechał jego młodszy brat Miłosz. Wśród młodzików dziesiątą lokatę wywalczył Jaś Kaźmierowski. Również na 10. miejscu uplasował się Dawid Żygieło w kategorii Junior Młodszy.