Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w piłce nożnej.

Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w piłce nożnej.

Dziś na stadionie Osir w Sokółce trwają zawody piłkarskie. Są to Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w piłce nożnej chłopców w kat. „igrzyska dzieci” – czyli szkoły podstawowe z Powiatu Sokólskiego klasy 4-6.

Stanisław Marchiel- nauczyciel - trener w LO im. Mikołaja Kopernika w Sokółce.

„Do zawodów zgłosiło się cztery zespoły z czterech szkół, na pewno pandemia spowodowała że tych zespołów jest mniej niż oczekiwaliśmy, nie mniej jednak te cztery zespoły grając systemem każdy z każdym i wyłonią najlepszą drużynę Powiatu Sokólskiego, a dwie najlepsze drużyny będą miały prawo reprezentować Powiat na półfinale Wojewódzkim, a być może jeżeli dobrze pójdzie w finale Wojewódzkim. Zawody są organizowane przez Powiatowy Związek Sportowy w Sokółce we współpracy ze Starostwem Powiatowym, Zarządem Powiatu który ufundował na dzisiejsze zawody, dyplomy, puchary, statuetki oraz objął dzisiejszą imprezę swoim Patronatem. Pogodę mamy świetną, nastroje dobre i mam nadzieję że wszyscy będą się dobrze bawić, a najlepsze zespoły będą reprezentować Powiat na rozgrywkach Wojewódzkich”.
W dzisiejszych zawodach uczestniczy szkoła podstawowa w Szudziałowie, szkoła podstawowa w Suchowoli , szkoła podstawowa z oddziałami intergracyjnymi w Janowszczyźnie oraz szkoła podstawowa z Kuźnicy.

I miejsce w Igrzyskach dzieci zajmuje SP Szudziałowo (klasy IV - VI) - Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego. Najlepszy zawodnik - Dmitrik Bartosz, najlepszy strzelec Tarasewicz Igor. Pozostali zawodnicy: Mulkiewicz Mateusz, Maliszewski Konrad, Kucharewicz Kacper, Prymaka Igor, Olchowik Łukasz, Jurowczyk Łukasz.

Wyniki meczy:
SP Szudziałowo - SP Suchowola 8 : 8
SP Szudziałowo - SP Kuźnica 12 : 0
SP Szudziałowo - SP Janowszyzna 23 : 0


mB.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.