Misterium Paschalne

Misterium Paschalne

Podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Sokółce przedstawili Misterium Paschalne, wykorzystując do tego teatr cieni. Widowisko świetnie przygotowane pod względem artystycznym, z nastrojowym podkładem muzycznym, zrobiło na widzach ogromne wrażenie. Wśród publiczności, obok podopiecznych SOSW, ich opiekunów i nauczycieli, miejsce w pierwszym rzędzie zajęła Pani Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - Elżbieta Szomko wraz z gościem specjalnym - Wicestarostą Sokólskim Jerzym Białomyzym.

Kiedy młodzi aktorzy zeszli ze sceny, miejsce na niej zajęła trójka podopiecznych placówki, która w ciekawy sposób, z użyciem rekwizytów opowiedziała o tradycjach i obrzędach wielkanocnych. Część artystyczną zakończyły życzenia świąteczne od podopiecznych SOSW, Pani Dyrektor i Wicestarosty Sokólskiego Jerzego Białomyzego. Wicestarosta zanim złożył życzenia, podziękował za zaproszenie i pogratulował młodym artystom i ich opiekunom wspaniałego występu, który zrobił na nim olbrzymie wrażenie. “Dla mnie Święta Wielkanocne są symbolem zwycięstwa dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, życia nad śmiercią. Niech te Święta przyniosą każdemu z nas przede wszystkim nadzieję, że ten czas, w którym żyjemy, czas paskudny, czas pandemii się skończy. Wam i Waszym rodzinom dużo zdrowia i wszystkiego dobrego. Oby Wam się działo jak najlepiej, nie zabrakło miłości i wzajemnego zrozumienia…” - życzył Jerzy Białomyzy.

Następnie wszyscy udali się na symboliczne śniadanie wielkanocne, zaaranżowane przy przepięknie, świątecznie udekorowanych stołach, na których czekały już tradycyjne, świąteczne potrawy.

PAZ

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.