Mirosław Tokajuk

Mirosław Tokajuk

O SOBIE:

Zawsze interesowałem się sportem. Od młodzieńczych lat, jak większość dzieci uganiałem się za piłką pod blokiem. W roku 1999 gdy reaktywował się Klub Dąb Dąbrowa Białostocka zostałem ich zawodnikiem, a w późniejszych latach trenerem grup młodzież...

JAK ZOSTAŁEM TRENEREM KS SZCZYPIORNIAKA?

W roku 2010, gdy jako trener oraz zawodnik Dębu wraz z drużyną  wywalczyliśmy I miejsce w 4 lidze i awansowaliśmy do 3 ligi odszedłem z klubu. Po roku z kolegami zaczęliśmy rozgrywać turnieje piłki ręcznej. Wtedy zrodził się pomysł założenia klubu, który miał na celu rozwijanie i popularyzację piłki ręcznej w naszym regionie.

W roku 2012 nasze plany zostały zrealizowanie. W sezonie 2012/2013 przystąpiliśmy do rozgrywek klubowych i wtedy zostałem zawodnikiem, a razem  z Wojciechem Andrukiewiczem stworzyliśmy duet trenerski, który funkcjonuje do dziś.

DLACZEGO PIŁKA RĘCZNA?

W moim sercu zawsze były dwie dyscypliny sportowe - piłka nożna i ręczna. W chwili obecnej bliższa jest mi piłka ręczna, która jest dyscypliną bardzo widowiskową, szybką, kontaktową, gdzie liczy się inteligencja, technika, siła, wytrzymałość - jest to gra dla twardzieli. Nie na darmo piłkarzy ręcznych nazywa się gladiatorami, ponieważ oni nigdy się nie oszczędzają i grają na 100% swoich możliwości.

SUKCESY:

Wprowadzenie zespołu seniorów piłki nożnej od klasy B (wtedy najniższa klasa rozgrywkowa) do 3 ligi jako zawodnik oraz trener. Jeżeli chodzi o szczypiorniaka najważniejszymi sukcesami są:

- w sezonie 2012/2013 I miejsce w III lidze oraz awans do II LIGI

- 2013/2014 I miejsce

w województwie i 13 miejsce

w Mistrzostwach Polski

w kategorii juniorek młodszych

- 2014/2015 - I miejsce w III lidze oraz awans do II LIGI

- 2015/2016 - I miejsce

w województwie i 13 miejsce

w Mistrzostwach Polski

w kategorii juniorek;

Rozgrywki szkolne: w latach 2007, 2008, 2014, 2015, 2016 – Mistrzostwo Województwa

w piłce ręcznej dziewcząt,

w 2014  R.II miejsce w Ogólnopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt, w r. 2014 IV miejsce w Ogólnopolskiej Licealiadzie Młodzieży w piłce ręcznej dziewcząt.

 

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.