Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Kirpszy

Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Kirpszy

Pomimo że sezon rowerowy niedługo się zakończy to nie oznacza że trzeba już chować jednoślad do piwnicy. Ponieważ jest taki dzień w roku, kiedy od samego rana na ulicach Sokółki można spotkać grupki kolarzy na rowerach szosowych w różnorakich strojach i z różnych stron Polski i zagranicy. Dzisiaj odbyła się już trzydziesta siódma edycja wyścigu który sprowadza kolarzy z Polski, Białorusi, a także Litwy. Rowerzyści wystartowali na Osiedlu Zielonym i ścigali się do Drahli, przez Bobrowniki, Starą Kamionkę, Pawełki do Sokółki. Startowano w kategoriach: Junior, Open Mężczyzn – 4 okrążenia (68 km); Junior Młodszy, Amator 50+, Open Kobiet – 4 okrążenia (68 km); Młodzik, Młodziczka, Juniorka młodsza – 2 okrążenia (34 km); Żak, Żakini – okrążenie (17 km). Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Kirpszy ma już 36 letnią tradycję. Stanisław Kirpsza, na cześć którego powstała inicjatywa zorganizowania cyklicznego Memoriału, pochodził z Igrył. Był zawodnikiem Gwardii Białystok i Legii Warszawa. Dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski w drużynowym wyścigu szosowym na 100 km (1978 i 1979 w barwach Legii Warszawa) i wyścigu torowym na 4000 m. Również dwukrotnie sięgał po brązowy medal mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas (1974 i 1979). Zginął tragicznie 8 października 1980 roku. Organizatorami zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Sokółce, Gmina Sokółka, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sokółce, Podlaski Okręgowy Związek Kolarski , UKS FENIX KRYNKI W organizację i bezpieczeństwo na trasie wyścigu zaangażowało się wielu pracowników Starostwa Powiatowego w Sokółce, a także sokólska młodzież i Komenda Powiatowa Policji w Sokółce. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą współpracę.

Referat Promocji

Maciej Białoblocki

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.