Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w SOSW

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami w SOSW

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Co roku w Ośrodku świętujemy w ten dzień, aby pokazać społeczności możliwość pełnego uczestnictwa osób niepełnosprawnych w życiu społecznym. Przełamanie barier mentalnych w społeczeństwie, a także kreowanie normalnego życia osób z niepełnosprawnościami, którzy są tacy jak my.

Tegoroczne świętowanie miało oprawę kinową. Organizatorki stworzyły film dokumentalny, w którym główną rolę grają uczniowie SOSW. Film pt. „Jestem taki jak Ty” ukazuje dzieci i młodzież z niepełnosprawnością w różnych rolach, ich chęć życia wśród innych i pokonywanie przeciwności losu. Przesłaniem filmu jest zobrazowanie pasji, zainteresowań, aspiracji i postaw osób z różnymi niepełnosprawnościami. Autorki filmu przedstawiają codzienność osób niepełnosprawnych intelektualnie, którzy tak samo jak inni mają cele, marzenia, potrzeby, przyjaźnie i miłości.

Organizatorki: Julita Nelke, Ewa Wińska ,Marta Kawrygo-Leonowicz, Grażyna Tymoszuk

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.