Michał Tochwin - Trener Akademii Sportu FALCON

Michał Tochwin - Trener Akademii Sportu FALCON

O sobie:

Ukończyłem Uniwersytet w Białymstoku. Studiowałem na Wydziale Ekonomii i Zarządzania - kierunek Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze. W Białymstoku zrobiłem uprawnienia instruktora piłki nożnej. Posiadam uprawnienia międzynarodowe UEFA B, które uzyskałem w Grodzisku Wielkopolskim. Aktualnie jestem w trakcie zdobywania uprawnień międzynarodowych UEFA A, jest to przedostatni etap kursów trenerskich rangi międzynarodowej. Obecnie pracuję w Akademii Sportu Falcon Sokółka na stanowisku dyrektora sportowego. Zasiadam również w Radzie Miejskie w Sokółce, a od 5 czerwca jestem członkiem w Zarządzie Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Akademię Sportu Falcon założyłem wraz z Rdosławem Kabelisem 31 stycznia 2013 roku. Jesteśmy jednocześnie fundatorami i trenerami grup młodzieżowych tej szkółki. Sport uprawiam od dziecka. Wiodącą dyscypliną od zawsze była piłka nożna, ponieważ lubię sporty kontaktowe, co nie oznacza, że stroniłem od innych dyscyplin. W gimnazjum i liceum byłem zawodnikiem drużyny siatkarskiej i piłki ręcznej, jednak od zawsze ciągnęło mnie do piłki nożnej. To właśnie w liceum podpisałem profesjonalny kontrakt na uprawianie tego pięknego sportu. W futbolu, można powiedzieć, że zakochałem się w od pierwszego wejrzenia. Dla piłki się urodziłem, z piłką dorastałem, z piłką teraz pracuję, całe moje życie jest z nią powiązane.

Sukcesy:

Zdobycie Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w piłce nożnej. Byłem również reprezentantem Młodzieżowej Kadry Województwa Podlaskiego. Sukcesem był sam fakt, że grałem na poziomie II ligi piłki nożnej. Miło wspominam jeszcze jedno wydarzenie, a mianowicie, że wybrano mnie na najlepszego piłkarza tygodnia w Województwie Podlaskim. Posiadanie własnej szkółki piłkarskiej. Nie każdy może powiedzieć, że kocha to, co robi. W moim przypadku tak jest. Moim największym sukcesem jako trenera jest to, że dwóch moich wychowanków przeszło do drużyny Jagiellonii (mowa tu o: Maćku Koreckim i Karolu Gresiu). Sam fakt, że dalej grają i odnoszą sukcesy, jest dla mnie trenera dużym osiągnięciem .

Cele i marzenia:

Mój osobisty cel na przyszłość to zostać terenem Polskiej Kadry Narodowej Piłki Nożnej. Chciałbym, aby futbol w Sokółce wrócił na odpowiednie tory i był na dobrym poziomie. Jako trener chciałbym kiedyś oglądać swoich wychowanków w telewizji, jak grają na arenie międzynarodowej. Jak motywuję: Bardzo ważna jest sama postawa trenera. Jeżeli podchodzi się do piłki z pasją, to przekazuje się ją w pewien sposób młodym zawodnikom. „Z niewolnika nie ma zawodnika”, na siłę nic się nie osiągnie. Do dobrego treningu potrzeba trochę pasji, miłości i zaangażowania, aby osiągnąć sukces. Motywować można na wszelkie sposoby: postawą, rozmową czy organizacją fajnych turniejów.

Osiągnięcia Falconu:

Wygraliśmy Polską Młodzieżową „Ligę Europejską”. Braliśmy udział w Międzynarodowym Turnieju Jaga Cup 2016. Dostaliśmy się do Finału Rozgrywek Wojewódzkich. Zajęliśmy I miejsce w Międzynarodowym Turnieju ElitefonsterCup w Szwecji.

 

Fot. i rozmawiała: W. Żołądkowska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.