Michał Januszkiewicz

Michał Januszkiewicz

Michał Januszkiwicz to osoba nietuzinkowa. Pomimo młodego wieku (9 lat) ma więcej pasji niż niejeden dorosły. Odnosi sukcesy w kolarskich Maratonach Kresowych, jest muzykiem i… lubi odśnieżać.

Od kiedy jeździsz w Maratonach Kresowych?

To był mój trzeci sezon. Nie mam lekko. Poprzedni sezon skończyłem na podium, a z jakiegoś powodu startuję z ostatniego sektora peletonu. Wszyscy się przepychają i trzeba dobrze wystartować, i uważać na innych. Często udaje mi się wyprzedzić wszystkich, dlatego zajmuję wysokie miejsca.

Jednak nie zawsze jest to proste?

Czasami zdarzają się wywrotki, opiekunowie innych zawodników zajeżdżają drogę albo niesprawiedliwie pomagają innym. Raz pomyliłem drogę i pojechałem dłuższą trasą. Za karę przenieśli mnie na czwarte miejsce, a przecież przyjechałem szybciej niż inni, pomimo przejechanej większej drogi.

Interesujesz się muzyką. Masz za sobą kilka występów, posiadasz swój kanał na youtube… Jak to się zaczęło?

Gram na pianinie, instrumentach klawiszowych takich jak np. syntezatory i trochę na perkusji. Zacząłem naukę w wieku 6 lat od pianina. Kiedyś tata po powrocie z koncertu Jeana Michela Jarre'a dał mi w prezencie zapisy nutowe jego utworów. Zaciekawiły mnie i chciałem nauczyć się grać coś podobnego. Muzyka elektroniczna bardzo mnie zainteresowała, więc postanowiłem zacząć to grać. Oprócz Jarre’a lubię Kraftwerk i inne utwory z czasów, kiedy mój tato był w moim wieku ;)

Ile zajmuje Ci nauka nowych utworów?

To zależy. Pierwszą piosenką, jakiej się nauczyłem, była ,,He’s a pirate” z filmu ,,Piraci z Karaibów”. Spędziłem przy nauce wiele godzin. Bardzo lubię grać muzykę z filmów, na przykład ,,Gwiezdne Wojny”, ,,Indiana Jones”, ,,Miami Vice” i ,,Top Gun”. Uczę się grać bardziej zaawansowane rzeczy i poświęcam temu mnóstwo czasu.

Opowiedz o swoich występach.

Pierwszy raz wystąpiłem na XIII Koncercie Młodych Talentów w mojej szkole. Zagrałem wtedy piosenkę z ,,Piratów z Karaibów”, o której już wspominałem. Grałem też na stadionie w trakcie Dnia Dziecka. Nagranie z mojego ostatniego występu obejrzało na youtube ponad 3000 osób.


Masz jeszcze jakieś pasje?

Tak, interesuję się samolotami i lotnictwem. Składamy z tatą różne modele. Lubię też symulatory lotów. Chciałbym kiedyś zostać pilotem myśliwca. Lubię także odśnieżanie. Dzięki temu mogę ćwiczyć kondycję przed sezonem.

Jak sobie radzisz w szkole?

Pomimo tego, że poświęcam dużo czasu na muzykę, radzę sobie dobrze. Zwykle mam piątki i szóstki. Czasami zdarza mi się pomagać innym uczniom na lekcjach muzyki.

Co byś chciał powiedzieć naszym Czytelnikom?

Mam swój kanał na serwisie youtube. Wystarczy wpisać moje imię i nazwisko w wyszukiwarce. Nagrywamy nowe utwory. Wczoraj umieściliśmy nowy cover Jarre’a – „Oxygene 4”. Można subskrybować. Będziemy regularnie wrzucać nowe nagrania.

https://www.youtube.com/user/R7movie

Rozmawiał: Piotr Krasnodębski

Zdjęcia


Tagi:maratony kresowemichał januszkiewiczpasja: muzyka elektroniczna

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.