Mecz UKS Mikolo Sokółka vs BAS Białystok

Na hali sportowej przy sokólskim liceum Mikolo Sokółka podejmowało BAS Białystok w ramach trzeciej kolejki Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. Meczy był bardzo emocjonujący i pełen sportowej rywalizacji. Już od pierwszych minut spotkania gospodarze przejęli inicjatywę. Po dobrym początku można było liczyć na korzystny dla nich wynik. W połowie seta goście sie przebudzili i nawiązali walkę, ale musieli w tej partii spotkania uznać wyższość gospodarzy. W drugim secie zawodnicy Mikolo już od początku narzucili swój styl gry i zdobyli sporą przewagę punktową. Po pierwszej przerwie zawodnicy z drużyny przyjezdnej zaczęli odrabiać straty,lecz to dopiero końcówka seta przyniosła im wygraną. W trzeciej parti gry gospodarze znowu wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą w połowie seta stracili przez serie błędów i lepszeą grę przeciwników. Ten set rozstrzygnięty został podczas gry na przewagi, w której to drużyna przyjezdna miała więcej szczęścia. W czwartym secie to goście dyktowali warunki na początku partii, lecz zawodnicy miejscowej drużyny odrobili straty i partia toczyła sie "punkt za punkt". W końcówce spootkania Mikolo wypracowało lekką przewagę i wygrało partię, tym samym dając sobie możliwość gry w tie-breaku. W partii decydującej to goście od początku dyktowali warunki gry. Gospodarze jeszcze usiłowali gonić przeciwników, lecz to drużyna z Białegostoku okazała się lepsza w tym secie wygrywając 15:11. Mikolo musiało uznać wyższość przeciwników z BAS-u ostatecznie przegrywając 3:2. Warto zaznaczyć, że mimo przegranego spotkania Mikolo prezentuje wysoki poziom gry.