„Mamo, tato, dziękujemy dzisiaj bardzo za to, że jesteście i zawsze będziecie, kochać nas najbardziej na świecie…”

„Mamo, tato, dziękujemy dzisiaj bardzo za to, że jesteście i zawsze będziecie, kochać nas najbardziej na świecie…”


Mamo, tato, dziękujemy dzisiaj bardzo za to, że jesteście i zawsze będziecie, kochać nas najbardziej na świecie…
Takie przemiłe wersy kilka razy wybrzmiały na przedszkolnym podwórku podczas Dnia Rodziny.


Magia się działa w sokólskim Przedszkolu nr 5, no bo jak inaczej wytłumaczyć okienko pogodowe, które zrobiło się specjalnie na czas świętowania tego wyjątkowego dnia. Miały być silne wyładowania atmosferyczne i intensywne opady, deszcz nawet zaczął padać… ale się rozmyślił kiedy zobaczył zafrasowane burzą buzie przedszkolaków.
Licznie przybyłą społeczność sokólskiej „Piąteczki” przywitała Dyrektor Lucyna Szymańska, gwarantując wspaniałą zabawę przy występach wszystkich grup. Zdolniachy z Tulipanów, Krokusów, Stokrotek, Bratków, Storczyków, Frezji, Maczków, Różyczek, Sasanek i Gerberów zaprezentowały swoje wokalne i taneczne umiejętności. Mamusie, jak to mamusie, wzruszały się bardzo, a i tatusiom zadrżały ręce kiedy fotografowali swe pociechy. Po wspaniałej części artystycznej obowiązkowo należało odbyć tour dookoła świata odwiedzając tematyczne stoiska, na których czekały regionalne przysmaki. Panie przedszkolanki zapraszały do degustacji smaków Belgii, Włoch, Litwy, Ukrainy, czy Portugalii… a za pomocą drugiej, albo i trzeciej pary rąk (niczym boginie Kali) tworzyły balonowe figurki i malowały buźki. Duży stół kusił przekąskami.


Obchody Dnia Rodziny nie mogły się obyć bez akcentu dobroczynności, częścią programu była loteria fantowa, na rzecz małej Zuzanki. Kolejka po losy rosła w oczach, choć, po prawdzie, nie dorównała tej prowadzącej do dmuchańców.
W południe "wjechały" pyszne kiełbaski, świąteczne menu zamknęły lody.
Loteria przyniosła aż 4737 zł, organizatorki za naszym pośrednictwem serdecznie dziękują całej Społeczności przedszkolnej za hojność, okazane serce i uśmiech przy losowaniu fantów.
Osobne podziękowania należą wspaniałym Darczyńcom, a byli to: Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Wiesława Burnos, Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, Starostwo Powiatowe w Sokółce, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Sokółce, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sokółce, Gospodarstwo Ogrodnicze Jerzy Wilczewski, Biuro Serwis, Majster-bud Janów, Agroma Sokółka, Sklep Spożywczy Lewiatan w Sidrze, Sklep Spożywczy Jaskółka, IP-GLASS, Kwiaciarnia „Maciejka”, Akademia Sportu FALCON, Hufiec ZHP Sokółka, Angelika Rakieć, Ewa Bieszczad, Justyna Kojta, Renata Stelmaszek, Emilia Lisowska, Lucyna Baranowska, Lucyna Śliżewska, Agnieszka Kowalewska, Urszula Kirpsza, Ewa Karczewska, Ewa Kośnik, Zofia Żółtko, Wioletta Nowik, Justyna Bajko, Ewa Mirecka-Czaplejewicz, Dominika Pużuk oraz osoby, które chciały zostać anonimowe.
Gratulujemy organizatorom, wspaniałego wydarzenia, kreatywności i pomysłu połączenia zabawy z działaniem charytatywnym.


A. Tumiel
 

Zdjęcia


Tagi:dzień rodzinyprzedszkole nr 5 w sokółceMaczki

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.