LI Sesja Rady Miejskiej w Sokółce

LI Sesja Rady Miejskiej w Sokółce

Na dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej w Sokółce radni zajmowali się ostatecznym przyjęciem uchwały w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego. Kuratorium Oświaty pozytywnie zaopiniowało projekt uchwały włączający Gimnazjum nr 1 do Szkoły Podstawowej nr 1. Radni w głosowaniu przyjęli uchwałę 12 głosami „za”, 8 zagłosowało „przeciw” a  1 radny wstrzymał się od głosu.

Radni obradowali nad projektem uchwały w sprawie zmiany budżetu Gminy Sokółka 2017r. który zakłada:  zwiększenie o 170 tys. zł środków na zadanie „Przebudowa ul. Mikołajczyka wraz z dojazdem do ul. Tarasewicza w Sokółce – II etap”; zwiększenie o 680 tys. zł środków na zadanie „Przebudowa układu komunikacyjnego ul. Broniewskiego w Sokółce”; zmniejszenie o 300 tys. zł wydatków na rozbudowę linii wodociągowych w gminie Sokółka (integracja ujęć wody na terenie gminy);zwiększenie o 17 tys. zł środków na zadanie „Budowa łącznika od ul. Sportowej do Jodłowej”; zwiększenie o 40 tys. zł środków na zadanie „Budowa drogi gminnej od ul. Dąbrowskiego do drogi wojewódzkiej nr 673 (do ogródków działkowych ROD) – opracowanie dokumentacji; dodanie do załącznika inwestycyjnego zadania „Rozbudowa sieci wodociągowej w ul. Mikołajczyka” (25 tys. zł).

Radni na wniosek Wojewody Podlaskiego, który zwrócił się o zajęcia stanowiska sprawie wygaszenia mandatu radnego Jarosława Panasiuka, poddali pod głosowanie projekt uchwały zakładający odmowę wygaszenia mandatu, który 14 głosami został przyjęty, tylko 3 radnych było „przeciw”, a kolejnych 3 się wstrzymało.

Po sesji odbyło się spotkanie osób zainteresowanych sprawą Agromechu.

Zdjęcia


Tagi:Sokółkasesja rady miejskiej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.