Letnie obozy narciarzy biegowych 2020

Letnie obozy narciarzy biegowych 2020

Tegoroczne wakacje (pomimo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju) były dość pracowite dla narciarek biegowych SkiTeamu Sokółka, które brały aktywny udział w trzech obozach sportowych : w Ustroniu Morskim, Szelmencie k/Suwałk oraz w Białymstoku. Zawodniczki te są członkami Uczniowskich Klubów Sportowych: UKS Orliki Stara Kamionka i UKS Start Malawicze. Podczas obozu w Ustroniu Morskim dziewczynki miały do dyspozycji (oprócz ciężkich treningów na nartorolkach doskonalących technikę jazdy oraz kształtujących szybkość i wytrzymałość ) wiele sportowych atrakcji. Była to m.inn możliwość kąpieli morskiej, licznych nadmorskich spacerów , wycieczek rowerowych do Kołobrzegu czy latarni morskiej w Gąskach . Natomiast w Szelmencie miały możliwość korzystania z jednego z najdłuższych w Europie wyciągu nart wodnych o długości 1 km, kajaków, korzystania z niesamowitego parku linowego oraz z mini golfa a także kąpieli w pobliskim jeziorze. Nie zabrakło też wycieczek rowerowych po suwalszczyźnie. Narciarki również odwiedziły urokliwe miejsce jakim jest kompleks mostów w Stańczykach.

Natomiast w drugiej połowie sierpnia jedna z czołowych zawodniczek uczestniczyła w 10 dniowym obozie narciarskim Kadry Województwa Młodziczek w Białymstoku, na którym mogła trenować z najlepszymi zawodnikami Podlasia. Oprócz wielogodzinnych treningów na nartorolkach dziewczynka uczestniczyła w spływach kajakowych po rzece Supraśl, korzystały z basenu szkolnego i sal gimnastycznych , ćwiczyły w pobliskim lesie Pietrasze oraz jeździły na rowerach.

Celem obozów było podniesienie umiejętności technicznych zawodników oraz przygotowanie siłowo-szybkościowo-wytrzymałościowe do zbliżających się zawodów na nartorolkach: Mistrzostw Województwa w Sokółce, Mistrzostw Podlasia w Szelmencie, Mistrzostw Polski w Zakopanem, Mistrzostw Polski UKS-ów w Tomaszowie Lubelskim, które rozgrywane będą we wrześniu i październiku.

Wyjazd na obozy możliwy był dzięki uzyskaniu przez kluby dotacji z Urzędu Miasta w Sokółce, Starostwa Powiatowego w Sokółce oraz Podlaskiego Okręgowego Związku Narciarskiego i Podlaskiej Federacji Sportu.

Piotr Zaręba

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.