Łap zdrowie z Łapiczankami!

Łap zdrowie z Łapiczankami!

Chcesz być zdrowy, młody, nie stroń nigdy od wody. Miał mawiać mistrz Leonardo da Vinci. A gdzie bije źródło dobrej wody? W Krynkach, wiadomo… 

A tak już całkiem serio - to każdy z nas powinien o swoje zdrowie dbać, by cieszyć się długim życiem. KGW Łapiczanki postanowiły o tym przypomnieć organizując sobotnie (12.09) warsztaty ph. Dbamy o własne zdrowie w ramach pikników prozdrowotnych.

ŁAP ZDROWIE Z ŁAPICZANKAMI - głosił plakat zachęcający do spędzenia soboty zdrowo i aktywnie. Pogoda bardzo sprzyjała wszelkim aktywnościom na łonie natury. Teren kryńskiego OSIR-u obok siłowni na powietrzu świetnie się sprawdził w roli piknikowej scenografii. Otwarte, zielone przestrzenie zachęcały do spróbowani swoich sił w zajęciach z jogi. Przy stoisku przemiłych przedstawicielek z NFZ chętni poddawali się badaniu składu ciała i konsultacji z panią psychodietetyk. Na sprawdzenie własnego BMI skusiła się także burmistrz Krynek Jolanta Gudalewska. Zainteresowani mogli sięgnąć po materiały edukacyjne dotyczące profilaktyki chorób cywilizacyjnych, czy uzależnień. O tak ważne dla zdrowia nawodnienie uczestników zadbała Krynka Sp. z o.o. Nie zabrakło zdrowych przekąsek i prawdziwego eliksiru zdrowotnego, czyli świeżo wyciskanego (przez magiczny blender) soku z jabłek, marchwi i buraków, oczywiście z lokalnych sadów i ogrodów (pycha!).

Łapiczanki zawsze wspierają inicjatywy charytatywne, więc na pikniku można także było finansowo wesprzeć rehabilitację sokółczanki Karoliny Bronowicz datkiem do puszki.

Poproszona o refleksje „na gorąco” po zajęciach z jogi prezeska „Łapiczanek” Ewa powiedziała: Było świetnie, poćwiczyłyśmy sobie, porozciągałyśmy się, wyluzowałyśmy się. Wreszcie robimy coś dla siebie, a to bardzo ważne. Pogoda cudownie dopisała. Frekwencja też – 100 % osób, które się zgłosiły. Atmosfera super, aż chce się takie rzeczy robić… i będziemy je robić! Miejsce bardzo się sprawdziło, urokliwe i z gotową infrastrukturą, tylko się spotykać! Za dwa tygodnie znowu się widzimy, będziemy się uczyć jak prawidłowo chodzić z kijami, czyli czekają na nas zajęcia z NW, mam nadzieję, że pogoda znowu dopisze.

Jedna z uczestniczek zdradziła nam, że zajęcia przyniosły jej odpoczynek i relaks. Sprawdziłam też, w jakim stanie jest moje ciało, czyli ile ważę, jakie mam BMI, ile tłuszczyku i inne parametry. Przyznam, że niektórych z nich nie byłam świadoma, zatem warto było tu przyjść. – pointowała uśmiechnięta piknikowiczka.

Za dwa tygodnie (26.09) druga odsłona, bo profilaktyki zdrowotnej w praktyce i w teorii nigdy nie jest za wiele!

Spotkanie przebiegało z zachowaniem reżimu higienicznego w czasie pandemii.

Za organizacją pikników stoi Koło Gospodyń Wiejskich w Łapiczach „Łapiczanki” przy aktywnej pomocy Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Departamentu Rolnictwa, Urzędu Miejskiego w Krynkach oraz białostockiego oddziału NFZ.

Patronat medialny nad wydarzeniami z przyjemnością objęło INFO Sokółka.

Materiał: A.Tumiel

fot. AT/JW, Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ

 

Zadanie publiczne pn. „Dbamy o własne zdrowie – szkolenia i warsztaty” współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań samorządu Województwa Podlaskiego w 2020 r. w obszarze Działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.