Konferencja prasowa – poparcie dla Andrzeja Dudy, kandydata na Prezydenta RP

Konferencja prasowa – poparcie dla Andrzeja Dudy, kandydata na Prezydenta RP

Wybory za pasem. Kandydaci na prezydenta prowadzą teraz kampanie wyborcze. Dzisiaj mieliśmy okazję wziąć udział w konferencji prasowej, której celem było ukazanie poparcia dla Andrzeja Dudy. Konferencja odbyła się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W spotkaniu wziął udział poseł Dariusz Piontkowski, senator Mariusz Gromko, członek zarządu województwa podlaskiego Wiesława Burnos oraz starosta sokólski Piotr Rećko. W spotkaniu wzięli również udział samorządowcy, pracownicy urzędów oraz mieszkańcy miasta.

Z naszego punktu widzenia oczywistym kandydatem jest Andrzej Duda. Prezydent, który potrafi doprowadzić do tego, że we współpracy z rządem, Polska zaczyna odgrywać coraz większą rolę. To on w dużej mierze przyczynił się do rozwoju gospodarczego naszego kraju. Współpracował przy ustawach które uszczelniają system podatkowy, a jednocześnie współpracował przy ogromnym programie polityki społecznej – mówił poseł Dariusz Piontkowski.

O osiągnieciach Andrzeja Dudy wypowiadał się również senator Mariusz Gromko:

Prezydent Andrzej Duda udowodnił, że jest prezydentem wiarygodnym, obietnice z którymi szedł do wyborów zostały spełnione. Program 500+, 300+ czy chociażby Maluch + - dzięki któremu można budować kolejne miejsca w żłobkach. Tego typu programy udowodniły, że jest to dobra zmiana.

W następnej kolejności wypowiedziała się Wiesława Burnos, członek zarządu województwa podlaskiego zwróciła uwagę na otwartość kandydata na prezydenta:

Miałam możliwość spotkania osobiście pary prezydenckiej. Zwróciłam uwagę na ich naturalność, możliwość nawiązania bezpośredniej relacji. Postrzegam tego prezydenta jako odpowiedzialnego, kompetentnego i któremu zależy na ojczyźnie.

Andrzej Duda jest bardzo bliski samorządowcom. Fundusz Dróg Samorządowych to projekt, który odmienił samorząd, zmienił podejście samorządowców do budowy dróg […]– mówił starosta sokólski Piotr Rećko – Dla mieszkańców Powiatu Sokólskiego ważna jest budowa dwóch najważniejszych ciągów komunikacyjnych: Via Baltica i Via Carpatia. Szanowni państwo, obwodnica Sokółki i połączenie z Kuźnicą, a także – w co głęboko wierzymy – połączenie nas z Białymstokiem dwupasmową, piękną trasą będzie przebiegać po starodrożu. To wszystko dzięki Andrzejowi Dudzie.

 

zdjęcia: JS

tekst: PB

 

 

Zdjęcia


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.