Koncert „SOLIDARNI Z UKRAINĄ” - 27 marca

Koncert „SOLIDARNI Z UKRAINĄ” - 27 marca

Cała Polska solidaryzuje się i protestuje przeciw wojnie na Ukrainie. Polacy wychodzą na ulice, biorą udział w marszach, organizują koncerty i otwierają swoje serca  dla narodu ukraińskiego uciekającego z wojennego piekła! Dołączmy do nich krzycząc: „Stop rosyjskiemu  bestialstwu ludobójstwa na narodzie ukraińskim! Stop mordom dokonywanym na matkach i niewinnych dzieciach!”
Przyjdźcie i wykrzyczcie razem z nami protest przeciw tej bezsensownej wojnie!

Inicjatorką koncertu „Solidarni z Ukrainą” jest Pani Ewa Dębko, muzyk i kierownik artystyczny zespołu Jemioła.

„Tak, jak wszyscy patrzyłam z przerażeniem na atak Rosji na Ukrainę. Zdumiona, oniemiała z niedowierzaniem śledziłam media wierząc naiwnie, że za chwilę wszystko, co złe się skończy. Tak się nie stało. Trafiłam w Internecie na nagranie, które wzruszyło mnie do głębi. Młody ukraiński chłopak jechał do swojej jednostki aby walczyć za  Ojczyznę. Śpiewał poruszającą pieśń. Ten obraz był moją inspiracją aby zorganizować koncert, który będzie naszą manifestacją przeciw tym potwornym wydarzeniom. Pieśń, którą usłyszałam, opracowałam specjalnie na ten koncert, Jemioła zaśpiewa ją na koniec wydarzenia. Niech będzie ona wyrazem jedności i naszego wsparcia dla narodu Ukrainy!”

Program:
godz. 15.00 Msza św.
godz. 16.00 Koncert zespołów
Powiatowy Chór ,,Sokólskie Wrzosy‘’
Nauczycielski Zespół Wokalny ,,Ad Rem’’
Zespół Wokalny ,,Exit”
Powiatowy Zespół Regionalny ,,Jemioła”

Niech ten koncert będzie manifestem przeciw tej wojnie i wyrazem solidarności z Ukrainą!
Przyjdźcie i zaśpiewajcie razem z nami!
Podziękujmy Ukraińcom za ich męstwo i odwagę!

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.