Koncert Michała Januszkiewicza w Kinie ,,Sokół”

Koncert Michała Januszkiewicza w Kinie ,,Sokół”

 

W sokólskim kinie ,,Sokół” odbył się kolejny koncert z okazji jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce. Tym razem przed publicznością wystąpił Michał Januszkiewicz – 10 letni muzyk. Michał występem oddał hołd dla swojego muzycznego idola- Jeana Michela Jarre, grając m.in. jego utwory. W trakcie występu znalazło się miejsce także na muzykę filmową, klasyczną, oraz bluesa - ,,The Loner” z repertuaru Garego Moora wykonany razem z ojcem – Pawłem Januszkiewiczem.

Michał Januszkiewicz ma 10 lat. Gra na pianinie, instrumentach klawiszowych takich jak np. syntezatory i na perkusji. Zaczął naukę w wieku 6 lat od pianina. Kiedyś tata po powrocie z koncertu Jeana Michela Jarre'a dał mu w prezencie zapisy nutowe jego utworów, co rozpoczęło przygodę Michała z jego muzyką.

W trakcie koncertu Michał wykonał następujące utwory:

Pianino:

Uwertura (z opery,, Wilhelm Tell") komp. Dżuseppe Rossini
Taniec maleńkich łabędzi ( z baletu,, Jezioro łabędzi)
The Entertainer komp. Scott Joplin opr. Małgorzata Buskupska
On jest piratem ( z filmu,, Piraci z Karaibów ") komp. Hans Zimmer
The Top Of The Morning komp. Mike Oldfield

Instrumenty klawiszowe:                      

Crockett theme komp. Jan Hammer
Magnetic Fields 2 komp. Jean Michel Jarre
Oxygéne 8 komp. Jean Michel Jarre
Oxygené 4 komp. Jean Michel Jarre
 The Loner komp. Gary Moore
 Vintage komp. Jean Michel Jarre
 Rendez -vous 4 komp. Jean Michel Jarre

,,Miałeś po kim odziedziczyć geny, ale talent  i genetyka to jedno. Ważniejsza jest praca i to co dajemy z siebie. A Ty dałeś z siebie wszystko.  To jest coś niezwykłego . Jestem pod ogromnym wrażeniem pasji jaką włożyłeś w naukę gry.  Jesteś niezwykły. Głęboko wierzymy i życzymy, żebyś rozsławił powiat sokólski na deskach scen całego świata” – Starosta Sokólski Piotr Rećko

,,Już jakiś czas temu, na koncercie młodych talentów w SP1 słyszałem jak grasz utwór z filmu ,,Piraci z Karaibów”. Dziś ponownie go odsłuchałem, i myślę, że uczeń przerósł mistrza. Życzę Ci, abyś dawał takie koncerty przed publicznością światową. Mam nadzieję, że uścisnę dłoń, która za parę lat będzie należała do znanego wirtuoza instrumentów klawiszowych.” – Przewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce Daniel Supronik

 

Materiał: Piotr Białomyzy, Piotr Krasnodębski

Zdjęcia


Tagi:KONCERTmichał januszkiewiczmłode talenty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.