Koncert "Jemioły"

Koncert "Jemioły"


Chwalili Pana Boga kolędami i pastorałkami w 7. rocznicę powstania Powiatowego Zespołu Regionalnego “Jemioła”.


 Zespół ma bardzo różnorodny repertuar, od utworów popularnych, poprzez pieśni żołnierskie, patriotyczne, aż po muzykę klasyczną. Kolędy są przez nich szczególnie ukochane. Niemniej w ich dorobku przeważają pieśni ludowe, regionalne. Z takimi utworami koncertują głównie latem, podczas dożynek i innych świąt ludowych.


 W ubiegłym roku “Jemioła’ była współorganizatorem m.in. takich wyjątkowych koncertów jak “Murem za polskim mundurem”, czy “Solidarni z Ukrainą”, gdzie wykonywała pieśni patriotyczne i ludowe, a także ukraińskie.


- Szczególnie zapamiętałam zeszłoroczne występy w Książnicy Podlaskiej, gdzie zaprezentowaliśmy bogaty, różnorodny repertuar. Towarzyszył nam wówczas Jan Starosta, który charyzmą zaśpiewał piękną, przejmującą pieśń “Bracia Ukraińcy”. Stała się ona przebojem naszych kolejnych koncertów dla Ukrainy - przypomina Ewa Dębko, założycielka, dyrygent i opiekunka Powiatowego Zespołu Regionalnego “Jemioła”.
“Jemiole” towarzyszy kapela składająca się z muzyków z Filharmonii Podlaskiej , artystów którzy grają profesjonalnie i często. Tym razem akompaniował Radosław Koper na skrzypcach Bogdan Obrycki na akordeonie oraz Jan Mlejnek na klarnecie


Wśród publiczności podziwiającej dzisiejszy koncert był Piotr Rećko, Starosta Sokólski z małżonką Edytą i synem. Na koniec występu wręczył pani Ewie Dębko kwiaty i podziękował za piękny występ.


Zespół pracuje nad nowym repertuarem. W planach ma nagrania w studiu. A my obiecujemy, że na pewno o kolejnych ich występach poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem, żebyście mogli zarezerwować sobie czas.


Patrycja A. Zalewska
fot. Elżbieta Rapiej
 

Zdjęcia


Tagi:#PowiatSokólski Jemioła-powiatowy zespół regionalny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.